Які виплати до 5 травня і хто отримає цього року на Сумщині?

Соціальна сфера 14:00, 11.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Департамент соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації роз’яснює, що уряд затвердив «Порядок використання у 2022 році коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань», тобто порядок виплати до 5 травня.

 Виплачують: особам з інвалідністю внаслідок війни: I групи – 4 421 грн; IІ групи – 3 906 грн; III групи – 3 391 грн; УБД, постраждалим учасникам Революції Гідності – 1 491 грн; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 421 грн; членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих УБД, учасників війни, які не одружилися вдруге; членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України – 966 грн; учасникам війни – 612 грн. Увага ! Для виплати потрібно, щоб відповідний статус був установлений до 5 травня 2022 року.
 Строки виплати: до 1 липня поточного року. Якщо до цієї дати допомогу не виплачено, потрібно звернутися до органу соцзахисту за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання та отримати її до 30 вересня поточного року.
Хто виплачує: пенсіонерам – пенсійні фонди; yсім іншим особам – соцзахисти, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Соцзахисти та центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат надсилають кошти:
• у військові частини, установи, організації за місцем служби – для виплати військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу, які проходять службу (кpім пенсіонерів);
• в установи виконання покарань і слідчі ізолятори – для виплати особам, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів);
• перераховують кошти на поточні рахунки осіб в уповноважених банках – для усіх інших категорій осіб.
Чи потрібно самостійно звертатися за виплатою? Hi. Органи соцзахисту та пенсійний фонд формують переліки осіб, які мають право на таку виплату автоматично. Тобто, якщо ви УБД, член сім’ї загиблого, військовослужбовець чи пенсіонер, і щороку отримуєте таку виплату – вас повинні включити в списки на виплату автоматично. Якщо ж ви сумніваєтесь у цьому – зверніться з відповідною заявою до органу соцзахисту населення, відділення пенсійного фонду або ж уточніть у військовій частині, чи внесли вас у списки на виплату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору