Яка ситуація в області станом на 14 годину + Відео

Війна, Влада 17:00, 4.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ситуація у Сумській області станом на 14 годину 04.03.2022 за повідомленням голови Сумської обласної військової адміністрації Дмитра Живицького.

Працюють усі комунальні, служби, відновлюється електропостачання, на жаль, не можливо по багатьом містам області повністю на 100% відновити електропостачання. Було вщент зруйновано підстанцію біля міста ЛЕБЕДИН.

Лебедин залишається без електроенергії. Лебедин залишається без електрозв’язку. Зараз вирішується питання яким чином можна буде приєднати електроенергію і дати тепло для Лебедина. Обласний центр місто СУМИ частково було відновлено електропостачання буквально протягом декілька годин після бомбардування. Ми дякуємо всім енергетикам, які працюють під кулями, ризикуючи своїм життям для того, щоб забезпечити електроенергію для можливих стратегічних об’єктів, а саме для мешканців нашої області. Немає в багатьох води в місті Суми, тому що немає електроенергії для підкачуючих станцій, немає електроенергії для водозабору, тому багато районів залишається без води. Потерпіть, будь-ласка, працюють всі і ми сподіваємось, що найближчим часом можна буде відновити електропостачання, а значить і відновити водопостачання в місті Суми. Що стосується міста ОХТИРКА зруйновіні котли і машинне відділення Охтирської ТЕЦ, немає тепла, половина міста і надалі залишається без електроенергії. Ситуація ускладнюється не тільки тим, що було потрапляння бомби в саму ТЕЦ, а так само зруйновані і опори, і лінії електропередач як високовольтні так і лінії електропередач Обленерго. Зруйновані опори і це так само займе певний час для того, щоб відновити електропостачання. По багатьом населеним пунктам сільської місцевості немає електрики, тому що були обстріли, було бомбардування і це призвело до руйнування системи електропостачання.

Є проблеми у місті ТРОСТЯНЕЦЬ, Тростянець і надалі залишається місцем гуманітарної катастрофи, хотіли окупанти забрати машини ритуальних служб і вони не змогли цього зробити, їх завести вони їх просто розстріляли, знищили. Тут є проблема, щоб нормально поховати мешканців, яких було по звірячому розстріляно прямо на вулицях м. Тростянець. Північна частина області більш менш спокійна, організована робота харчування, організована робота підвезення їжі. Ми зараз працюємо над тим, щоб забезпечити запас їжі, бо ми знаємо, що є сьогодні провокації з боку Російської Федерації, вони запрошують наших мешканців отримати їжу на своїй території, пропонують якісь гуманітарні конвої. Проте, серед місцевих мешканців, ширяться чутки, що ця їжа може бути отравлена. Тому звертаюся до всіх мешканців, що ми Влада, Уряд, Президент, працюємо над тим, щоб забезпечити, не тільки станом на сьогодні, продуктами харчування все населення Сумської області, а й зробити певний запас, якщо візьмуть у якесь кільце, чи в облогу міста. Щоб у людей були мінімум сухпайки, крупи, олія, щоб могли собі приготувати їжу. Ми над цим зараз працюємо! Зараз ідуть гуманітарні конвої , фури з Європи: Італії, Німеччини, Польщі, Нідерландів, деякі машини зараз знаходяться на кордоні і проходять кордон, для того щоб проїхати в область. Нажаль, немає станом на сьогодні відкритого зеленого коридору, щоб можна було безпечно провезти продукти харчування.

Є у сусідній області база на якій збираються і формуються всі переформатовуються вся гуматінарна допомога, яка надходить до Сумщини. Далі, коли буде така можливість, ми будемо доправляти і продукти харчування, ліки все, що необхідне для того щоб забезпечити мешканців Сумської області: ліками, продуктами харчування, теплим одягом та всім необхідним. Станом на зараз я говорив буквально декілька хвилин назад з міським головою м. Охтирка, в пригородах міста чутно постріли, вибухи, стріляють ракетні установки і ми зараз з’ясовуємо, яка там ситуація і що там відбувається.

І далі до нас надходить інформація про те, що росіяни на своїй же території обстрілюють самі себе. Місцеві чують вибухи, чують постріли, бачуть вночі зариво з того боку. Десь неподалік кордону України відбуваються такі провокації! І за нашою інформацією, продовжуються. У місті Тростянець, нажаль заблоковано станцію екстренної медичної допомоги. Випускають автомобілі тільки на виклики до маленьких дітей, або на пологи. Проте, якщо це якийсь невідкладний стан у дорослих, підвищений тиск то принципово не виїжджають, залякують працівників станції екстреної медичної допомоги, не випускають і далі продовжують здійснювати геноцид українського народу. Дякую всім енергетикам, всім працівникам комунальних служб, які в лічені хвилини після завершення бомбардування, вийшли на роботу, які працювали вночі, які працюють зараз. Ми працюємо над тим, щоб все було забезпечено повністю, вся життєдіяльність всієї області! Вчора було видано розпорядження, про безкоштовний проїзд всіма видами комунального транспорту в містах. Це внутрішньоміські перевезення. Нажаль, по місту Суми, чомусь не відбувається повністю реалізація цього розпорядження, підвозяться лише працівники кричичної інфраструктури та лікарі. Але, обов’язково необхідно налагодити роботу всього комунального транспорту, щоб всі могли поїхати спокійно комунальним транспортом безкоштовно і дізнатися як справи у родичів, друзів, відвезти своїм бабусям чи людям з інвалідністю продукти харчування, ліки і забезпечити їх всім необхідним.

Можливо когось треба заспокоїти. Ситуація по області абсолютно контрольована. Військові РФ продовжують переміщення техніки і йдуть колони. Деякі колони розвернулись ідуть в бік м. Суми. Ми не знаємо що це буде, можливо вони будуть йти на вихід з території України, повертатись назад до РФ. Ми на це дуже розраховуємо. Розуміємо, що в них вже закінчилось харчування, закінчується пальне і погода нам сприяє. Сьогодні похолодало і ми розуміємо, що це сприяє тому, що окупанту сьогодні складно знаходитись на нашій території. Ще раз звертаюсь з тим, щоб ви слідкували за інформацією, яка надається в наших Telegram каналах. Ми спеціально створили окремі Telegram канали і чати в месенжерах, для того, щоб вчасно повідомляти про будь-яку загрозу, загрозу авіаудару чи загрозу артилерійського обстрілу або це вуличні бої, і всі зможуть реагувати відразу, йти в безпечне місце.

Так само паралельно, ми з’ясовуємо те, що є певні управлінські проблеми у нас по області. Не всі голови громад контролюють ситуацію у себе в громадах, і ми як раз забезпечуємо цю роботу. Було прийняте рішення, за заявою голови Конотопської районної державної адміністрації, про заміну Конотопської РДА військової адміністрації. Колишній голова БОБРОВИЦЬКИЙ Олександр написав заяву за власним бажанням. Це його вибір, це його право. Він хоче йти воювати. Тому ми задовольнили його бажання, буквально сьогодні. Зараз ми очікуємо на вихід розпорядження Президента про призначення нового голови Конотопської районної державної адміністрації. Це Тетяна Сизон. Всі документи оформлені, Кабінет Міністрів України погодив цю кандидатуру і потягом декількох годин буде опубліковано розпорядження Президента України про призначення нового голови районної державної адміністрації Тетяни Сазон. Тому я звертаюсь до органів місцевого самоврядування Конотопського району, до підрозділів територіальної оборони, до усіх служб, відомств. Згідно мого розпорядження всі голови районних державних адміністрацій, військових адміністрацій є керівниками на своїй території, координують діяльність всіх структур, всіх служб. Тому прошу всіх відразу включитися в роботу і виконувати ті завдання, які будуть надходити від Конотопської районної державної адміністрації.

Я дякую всім активним і залученим в процес управління своїми містами і міським головам, головам громад, всім комунальним службам, нашій територіальній обороні!!!

До мене надходить щоденно, сьогодні так само зранку, із закордону і керівництво країни відмічає те, що Сумщина, на сьогодні, героїчно зупиняє ворога. Так тримати! Ми сильні! Ми єдині! Ми непереможні! І ми зробимо все для того, щоб ті хто захочуть евакуюватися, щоб були “зелені коридори” і ми могли вивезти з нашої території, де відбуваються обстріли, бомбардування, в першу чергу дітей, людей похилого віку, вагітних, жінок, всіх, хто потребує підтримки і всіх, кому буде краще залишатись на безпечній території. А чоловіки залишаються для того, щоб брати участь у територіальній обороні, забезпечувати життєдіяльність міст і сіл, та таким чином згуртовано боротися з російською навалою, з фашистами, які сьогодні зайшли на нашу территорію. Але ми дамо відсіч, вистоїмо і обов’язково переможемо!!! Дякую всім! Продовжуємо працювати. З нами Бог! За нами Україна!!! Наша перемога буде!!!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору