Як зберегти зір під час вагітності
Поділитися в
Копіювати посилання

Вагітність — велика відповідальність і навантаження на організм. Ще на початку терміну може погіршуватися зір навіть у тих жінок, які ніколи не мали таких проблем. Якщо майбутня мама має слабкий зір, то під час виношування дитини він може знизитися ще більше.
У цей період треба уважно слідкувати за організмом і звертати увагу на такі зміни:
- виникнення пігментації навколо очей;
- зменшення внутрішньоочного тиску;
- поява синдрому сухого ока;
- подовження очного яблука;
- зниження чутливості.
Деякі з них пов’язані з прогестроном — гормоном, який відповідає за затримку рідини в організмі. Під час вагітності його рівень підвищується, тому очі недостатньо зволожуються.
Щоб зберегти зір під час вагітності, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, бо захворювання внутрішньої оболонки ока на початкових стадіях можуть не мати ніяких симптомів. Відвідати лікаря бажано мінімум два рази: один раз на ранньому та один на пізньому терміні вагітності. Проходити обстеження треба частіше, якщо виникають такі симптоми:
- тимчасова втрата зору;
- двоїння в очах;
- підвищена чутливість до світла;
- виникнення сліпої плями;
- відчуття каламутної картинки;
- поява чорних крапок або мерехтливих вогників перед очима.
Найкращим рішенням стане відвідування центру офтальмології в Чернівцях. Тут працюють висококласні спеціалісти, які проведуть якісний огляд зору і дадуть рекомендації для його збереження. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, адже це може зашкодити вашому здоров’ю.
Поради для збереження зору
Щоб зір не погіршувався, слід дотримуватись таких рекомендацій:
- Ультрафіолет випромінюється не лише влітку. Він шкодить шкірі, а особливо слизовій очей, тому рекомендується завжди носити сонцезахисні окуляри.
- Те, що ми їмо, також впливає на наш зір. Вибирайте продукти з достатнім вмістом вітаміну А. Його багато в овочах помаранчевого, зеленого та жовтого кольорів, морепродуктах, яловичій печінці, молочних продуктах.
- Якщо у вас є звичка палити, то негайно її киньте. Це збільшує ризик розвитку катаракти, суше слизову оболонку ока, а також шкодить здоров’ю майбутньої дитини.
- Викиньте стару косметику для очей, бо середній термін її придатності становить 3 місяці. Довше користування може викликати інфекцію або алергію.
- Не забувайте проходити обстеження у лікаря.
Лікар-офтальмолог видає рекомендацію народжувати природним шляхом чи проводити операцію кесаревого розтину. Остаточне рішення щодо проведення пологів приймає лікар-гінеколог.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: