Як зберегти зір під час вагітності

Здоров'я, Медицина 15:23, 30.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Як зберегти зір під час вагітності

Вагітність — велика відповідальність і навантаження на організм. Ще на початку терміну може погіршуватися зір навіть у тих жінок, які ніколи не мали таких проблем. Якщо майбутня мама має слабкий зір, то під час виношування дитини він може знизитися ще більше.

У цей період треба уважно слідкувати за організмом і звертати увагу на такі зміни:

 • виникнення пігментації навколо очей;
 • зменшення внутрішньоочного тиску;
 • поява синдрому сухого ока;
 • подовження очного яблука;
 • зниження чутливості.

Деякі з них пов’язані з прогестроном — гормоном, який відповідає за затримку рідини в організмі. Під час вагітності його рівень підвищується, тому очі недостатньо зволожуються.

Щоб зберегти зір під час вагітності, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, бо захворювання внутрішньої оболонки ока на початкових стадіях можуть не мати ніяких симптомів. Відвідати лікаря бажано мінімум два рази: один раз на ранньому та один на пізньому терміні вагітності. Проходити обстеження треба частіше, якщо виникають такі симптоми:

 • тимчасова втрата зору;
 • двоїння в очах;
 • підвищена чутливість до світла;
 • виникнення сліпої плями;
 • відчуття каламутної картинки;
 • поява чорних крапок або мерехтливих вогників перед очима.

Найкращим рішенням стане відвідування центру офтальмології в Чернівцях. Тут працюють висококласні спеціалісти, які проведуть якісний огляд зору і дадуть рекомендації для його збереження. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, адже це може зашкодити вашому здоров’ю.

Поради для збереження зору

Щоб зір не погіршувався, слід дотримуватись таких рекомендацій:

 1. Ультрафіолет випромінюється не лише влітку. Він шкодить шкірі, а особливо слизовій очей, тому рекомендується завжди носити сонцезахисні окуляри.
 2. Те, що ми їмо, також впливає на наш зір. Вибирайте продукти з достатнім вмістом вітаміну А. Його багато в овочах помаранчевого, зеленого та жовтого кольорів, морепродуктах, яловичій печінці, молочних продуктах.
 3. Якщо у вас є звичка палити, то негайно її киньте. Це збільшує ризик розвитку катаракти, суше слизову оболонку ока, а також шкодить здоров’ю майбутньої дитини.
 4. Викиньте стару косметику для очей, бо середній термін її придатності становить 3 місяці. Довше користування може викликати інфекцію або алергію.
 5. Не забувайте проходити обстеження у лікаря.

Лікар-офтальмолог видає рекомендацію народжувати природним шляхом чи проводити операцію кесаревого розтину. Остаточне рішення щодо проведення пологів приймає лікар-гінеколог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору