Як захистити заощадження під час війни: ділимося важливими секретами
Поділитися в
Копіювати посилання

Війна наклала чималий відбиток на кожного з нас: хтось втратив рідних та близьких, хтось залишився без даху над головою, а хтось опинився без роботи та доходу. Ситуація та паніка в країні призвела також й до зростання випадків шахрайства та обману, оскільки люди зараз більше схильні до впливу зловмисників. Розбираємося, як захистити своє майно та власність.
Мінімум готівки
Більшість магазинів по Україні вже приймає безготівкову оплату, а значить нагальна потреба в зберіганні великих сум паперових банкнот допоки відсутня. Тримаючи чималу кількість купюр «під подушкою», ви ризикуєте втратити її через крадіжку, пожежу, потоп, та навіть через руйнування вашої оселі.
Надійно захистити безготівкові ж заощадження допоможуть послуги страхування: наприклад, український банк Ukrsibbank надає страховий захист власникам преміум-карток FinProtect — premium.ukrsibbank.com/ua. Послуга передбачає страхування на випадок онлайн-шахрайства, крадіжки або втрати картки, а також у разі втрати документів, що посвідчують особу.
Надійний пароль
Експерти радять встановити на усі важливі програми та застосунки паролі. Це правило стосується як мобільних, так і стаціонарних пристроїв. По-перше, варто вигадати якнайскладніший пароль, не пов’язаний з вашими даними. Для створення коду користуйтесь онлайн-генераторами паролів та сайтами (наприклад, Kaspersky), де ваш код перевірять на надійність та можливий витік у мережу.
Якщо благодійність, то лише перевірена
Наразі в інтернеті існує безліч закликів та прохань щодо отримання грошової допомоги: то пости пишуть від імені волонтерів, то від лиця мирних жителів, а іноді навіть й від військових. На жаль, велика частина таких зборів створюється шахраями, які привласнюють отримані кошти та не надають обіцяної допомоги.
Щоб захистити свій гаманець від таких втрат, завжди перевіряйте реквізити, вказані в повідомленні, використовуйте лише перевірені джерела та ЗМІ, відправляйте кошти на рахунки офіційних фондів, опублікованих держустановами, та не переказуйте критично важливі для вас суми.
Безпека в онлайн-мережі
Велика кількість українців в наш час активно користується інтернетом задля покупки або продажу певних товарів або майна. Потрапити на гачок шахраїв можуть обидві сторони: в першому випадку злочинці вимагають оплату за продукт на картку в повному його обсязі, не відправляючи товар опісля поштою, а в другому — надсилають сторонні посилання, де жертва після внесення карткових даних втрачає всі кошти, що були на рахунку. Як захистити себе в таких ситуаціях?
- Не переходьте по стороннім та підозрілим посиланням;
- Не вводьте дані своєї карти (CVC2/CVV2 коди, паролі та одноразові коди із смс);
- Користуйтесь лише офіційним сайтом онлайн-банкінгу;
- Не переводьте всю суму за товар одразу (користуйтесь післяплатою або накладеним платежем).
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: