Як захистити заощадження під час війни: ділимося важливими секретами

Фінанси 14:11, 26.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

як зберігти фінанси у умовах війни

Війна наклала чималий відбиток на кожного з нас: хтось втратив рідних та близьких, хтось залишився без даху над головою, а хтось опинився без роботи та доходу. Ситуація та паніка в країні призвела також й до зростання випадків шахрайства та обману, оскільки люди зараз більше схильні до впливу зловмисників. Розбираємося, як захистити своє майно та власність.

Мінімум готівки

Більшість магазинів по Україні вже приймає безготівкову оплату, а значить нагальна потреба в зберіганні великих сум паперових банкнот допоки відсутня. Тримаючи чималу кількість купюр «під подушкою», ви ризикуєте втратити її через крадіжку, пожежу, потоп, та навіть через руйнування вашої оселі.

Надійно захистити безготівкові ж заощадження допоможуть послуги страхування: наприклад, український банк Ukrsibbank надає страховий захист власникам преміум-карток FinProtect — premium.ukrsibbank.com/ua. Послуга передбачає страхування на випадок онлайн-шахрайства, крадіжки або втрати картки, а також у разі втрати документів, що посвідчують особу.

Надійний пароль

Експерти радять встановити на усі важливі програми та застосунки паролі. Це правило стосується як мобільних, так і стаціонарних пристроїв. По-перше, варто вигадати якнайскладніший пароль, не пов’язаний з вашими даними. Для створення коду користуйтесь онлайн-генераторами паролів та сайтами (наприклад, Kaspersky), де ваш код перевірять на надійність та можливий витік у мережу.

y7vBhxLV3Iz0KHZkf9WC3HmdxkKxHt1lvV6oWpOqovnYgxVfuEcPgr2yC_q4kKhd4VTCpheWvH6x6uWbwNnuWDYTWWtmtFOgjf96aXbP74Q8-Pn3FWjggZLGm1yEDc3NQTgPHVd5

Якщо благодійність, то лише перевірена

Наразі в інтернеті існує безліч закликів та прохань щодо отримання грошової допомоги: то пости пишуть від імені волонтерів, то від лиця мирних жителів, а іноді навіть й від військових. На жаль, велика частина таких зборів створюється шахраями, які привласнюють отримані кошти та не надають обіцяної допомоги.

Щоб захистити свій гаманець від таких втрат, завжди перевіряйте реквізити, вказані в повідомленні, використовуйте лише перевірені джерела та ЗМІ, відправляйте кошти на рахунки офіційних фондів, опублікованих держустановами, та не переказуйте критично важливі для вас суми.

Безпека в онлайн-мережі

WZcfmgc5UcKchb-W-puDxjvnWJaXCpFVeEzUKRmjClxkfAfpZuSqXlJo3ljW_LPAHjOdVZy-QQ8XioMzEXatFEM8l-G7NL8aF1J-9QRAfD6PtcEAvmOK6KJjDPaIEq-rj5ZoYSJw

Велика кількість українців в наш час активно користується інтернетом задля покупки або продажу певних товарів або майна. Потрапити на гачок шахраїв можуть обидві сторони: в першому випадку злочинці вимагають оплату за продукт на картку в повному його обсязі, не відправляючи товар опісля поштою, а в другому — надсилають сторонні посилання, де жертва після внесення карткових даних втрачає всі кошти, що були на рахунку. Як захистити себе в таких ситуаціях?

  • Не переходьте по стороннім та підозрілим посиланням;
  • Не вводьте дані своєї карти (CVC2/CVV2 коди, паролі та одноразові коди із смс);
  • Користуйтесь лише офіційним сайтом онлайн-банкінгу;
  • Не переводьте всю суму за товар одразу (користуйтесь післяплатою або накладеним платежем).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору