Як використовуються кріпильні елементи в різних галузях

Споживач 10:34, 10.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

У сучасному світі кріпильні вироби можна побачити будь-де: вдома, на промисловому чи аграрному підприємстві, в автівці, меблях, смартфоні тощо. Це переважно металеві елементи, які необхідні для створення роз’ємного або нероз’ємного з’єднання. Незважаючи на те, що у деяких випадках кріпильні вироби можна замінити на клей, зварювання, інші способи фіксації, вони все одно залишаються найбільш простими та фінансово вигідними для використання.

Популярні види кріпильних виробів та сфери їхнього застосування

Існує декілька способів класифікації кріпильних виробів: за наявністю чи відсутністю різьби, за матеріалами виготовлення, за відповідністю вимогам ГОСТ (або DIN). Але краще за все їх поділяти за специфікою використання. Це одразу дозволяє згрупувати металеві елементи згідно тому, для чого вони необхідні. Наприклад:

  • меблеві — сюди належать цвяхи, саморізи, гвинти та гайки;
  • будівельні — це різноманітні болти, шурупи, анкери;
  • залізничні — спеціальні шайби, костилі, болти;
  • автомобільні — хомути, зажими, кліпси.

Розподіл за призначенням не завжди означає, що один і той же болт не можна використовувати у різних умовах. Але треба звертати увагу на розмір і форму, матеріал виготовлення, стійкість до агресивних речовин тощо. У деяких ситуаціях важливу роль відіграє зовнішній вигляд деталей або їхня невидимість на поверхні. Це актуально, наприклад, для збірки меблів.

Існують стандартні кріплення, які ще можна назвати універсальними (болти, саморізи, шурупи), але є й більш спеціальні: наприклад, такелаж, шплінти або меблева фурнітура. Другий вид зазвичай не так часто зустрічається на ринку, як перший, що обумовлено меншим попитом. На сайті компанії Булат Метал ви можете побачити велике різноманіття металевих виробів різного призначення.

Що необхідно знати, щоб правильно підібрати кріплення

Правильно підібраний кріпильний елемент — це запорука того, що конструкція простоїть якомога довше, а вантаж провисить необхідний час у потрібному місці. Широкий вибір металевих виробів, представлений на українському ринку, здатен заплутати новачка та ускладнити задачу професіональному майстру. На думку фахівців з монтажу та будівництва для кріплення головними є три критерії:

  • міцність — саме вона визначає, яку вагу та навантаження здатна витримати деталь;
  • стійкість до вологи — антикорозийне покриття є необхідним у більшості випадків;
  • цільове призначення — будівельні болти суттєво відрізняються від меблевих, а саморізи по дереву буде складно вкрутити в метал.

Зазвичай повну інформацію при кріпильний виріб надає продавець, але багато можна зрозуміти з зовнішнього аналізу — наприклад, якість металу, присутність покриття, крок різьби, відсутність дефектів на поверхні. Усе це має велике значення. Дешеве кріплення від невідомого виробника не зможе витримувати велике навантаження протягом тривалого часу. Рекомендуємо придбавати металеві деталі лише у перевірених постачальників.

Важливою ознакою якісного виробу є його відповідність ГОСТ або DIN. У цих державних та міжнародних стандартах чітко прописані вимоги до кріплення: починаючи його розмірами, формою головки та закінчуючи призначенням. Ви можете ознайомитися з описами цих нормативів в інтернеті, щоб зрозуміти, які вироби підійдуть саме до ваших умов їхнього використання. Відповідність ГОСТ, DIN також позитивно впливає на вартість продукції. Бо виготовляти стандартні вироби дешевше, ніж кріплення зі специфічними параметрами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору