Як швидко звикнути до контактних лінз: поради новачкам

Здоров'я, Споживач 14:42, 2.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

як швидко звикнути до контактних лінз

Засоби контактної корекції зору мають цілу низку суттєвих переваг у порівнянні з окулярами. Втім багато користувачів досі обирають саме окуляри, або ж починають носити контактні лінзи і вже після кількох одягань відмовляються від них. За статистикою ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров’я) так вчиняє 25% користувачів, себто кожен четвертий. Що ж може змусити пацієнта, котрий проконсультувався з лікарем-офтальмологом, отримав рецепта та придбав лінзи, відмовитися від них? Причина криється в періоді адаптації та складнощах зі звиканням до носіння контактних лінз.

Потрібно розуміти, що навіть дуже тонкі контактні лінзи будуть відчуватися на поверхні ока у перші дні або тижні носіння — як саме довго залежить від типу лінз. Відчуття стороннього тіла у оці та навіть легкого дискомфорту — це цілком нормально у період адаптації, цього не варто лякатися і поспіхом відмовлятися від контактних лінз. Треба трішки потерпіти, адже поступово чутливість рецепторів знизиться, дискомфорт зникне, очі звикнуть до лінз і ви зможете насолоджуватися хорошим зором.

Зібрати необхідну інформацію, знання якої дозволить пришвидшити звикання до лінз і зробить період адаптації максимально простим.

Скільки часу займає адаптація до носіння лінз?

Тривалість періоду адаптації залежить і від:

  • типу МКЛ, які починає носити людина;
  • їх вологовмісту;
  • кута змочуваності поверхонь;
  • наявності додаткових систем зволоження.

До лінз з високим вологовмістом звикнути значно простіше, ніж до лінз з середнім і низьким вмістом вологи. Через низький вологовміст може виникати нестача слізної рідини й порушуватися кислотно-лужний баланс лінзи. Як наслідок також може виникати сухість очей, через що доведеться додатково користуватися краплями для зволоження очей. Якщо ж не користуватися краплями, то сухість очей швидко набридне і у користувача з’явиться бажання відмовитися від лінз.

Товщина контактних лінз — ще один важливий фактор у процесі адаптації. Чим тонша лінза, тим простіше до неї звикає око. Тож якщо ви хочете якомога швидше адаптуватися до носіння контактних лінз, обирайте варіанти з оптимальним вмістом вологи і мінімальною товщиною.

Як швидко та легко звикнути до контактних лінз?

Найкращим варіантом для новачків вважаються силікон-гідрогелеві лінзи щоденного режиму заміни. Вони найзручніші і практично не відчуваються на поверхні ока. А ще вони мають чудову киснепроникність, завдяки чому не викликають гіпоксію рогівки. Повністю звикнути до таких лінз можна всього за 1-2 тижня. Вже після того як користувач звикає до лінз-одноденок, можна поступово переходити на лінзи більш тривалого режиму заміни — місячного, квартального.​

Як правильно носити лінзи у перші дні?

У перші дні лікарі рекомендують носити лінзи не більше однієї-двох годин на добу. Потім тривалість носіння можна збільшити до 3-5 годин, а з другого тижня — до 5-8 годин в день. Протягом першого місяця вироби необхідно завжди знімати перед сном. Засинати і ходити в них по 12-16 годин на добу дозволяється тільки після повної адаптації. І тільки у випадку з тими моделями, в яких передбачений такий режим носіння.

До гідрогелевих лінз фахівці рекомендують звикати за іншою схемою:

  • перші три дні — 30-60 хвилин носіння;
  • наступні три-чотири дні — 1,5-3 години носіння;
  • другий тиждень — 3-5 годин носіння;
  • починаючи з третього тижня — збільшувати тривалість носіння на 1 годину щодня, поступово довівши час носіння до 10 годин на добу.

Щоб звикнути до МКЛ було легше, в перші тижні слід користуватися зволожуючими краплями для очей. Вони змочують поверхню лінз, не даючи з’являтися сухості і дискомфорту. Це дозволяє легше і швидше адаптуватися до наявності чужорідного тіла в оці.

Де можна купити контактні лінзи?

Вибрати та замовити м’які контактні лінзи з потрібними характеристиками можна в інтернет-магазині Linza. На сайті можна ознайомитися з великим і різноманітним асортиментом засобів контактної корекції від світових виробників, а також засобів для догляду за лінзами. У разі виникнення будь-яких питань щодо користування лінзами, можна звернутися за допомогою до консультантів інтернет-магазину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору