Як самостійно збільшити розмір пенсії: роз’яснення ПФУ

Суспільство 18:00, 4.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Що потрібно зробити, щоб збільшити вже призначену пенсію?

Розмір пенсії залежить від зарплати, яку отримував громадянин, та від наявності та тривалості його страхового стажу. Як збільшити розмір вже нарахованої пенсії, розповіли у ПФУ

Якщо вистачає страхового стажу, кожний українець може вийти на пенсію за віком.

Якщо у Пенсійному фонді (у Реєстрі застрахованих осіб) є повна інформація про трудовий стаж українця, і цього стажу вистачає для отримання пенсії, то пенсія після досягнення 60-річного віку йому призначається автоматично.

Якщо ж у Реєстрі немає всіх відомостей про трудовий стаж, а в більшості випадків їх нема, або їх не вистачає, то ці відомості треба подати. Це можна зробити  до досягнення пенсійного віку, а коли пенсійний вік настане, потрібно буде лише подати заяву щодо призначення пенсії.

Збільшити розмір пенсії можна шляхом відтермінування виходу на заслужений відпочинок.

Щоб відтермінувати пенсію, потрібно ще до досягнення пенсійного віку повідомити про це органи ПФУ. Адже якщо у Реєстрі є повні відомості про страховий стаж, і заяви щодо відстрочення пенсії не буде, то її виплату призначать з 60 років автоматично.

Якщо в Реєстрі немає усіх відомостей про страховий стаж, і людина не звертається за призначенням пенсії, то вважається, що вона виявила бажання відтермінувати вихід на пенсію.

Для того, щоб збільшити розмір пенсії, потрібно не лише її відтермінувати, але й обов’язково офіційно працювати після досягнення пенсійного віку. Лише в такому разі ваша відтермінована пенсія щомісяця приростатиме.

Яким чином зростатиме відтерміновна пенсія

  • на 0,5% за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи від місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відтермінування виходу на пенсію на термін до 60 місяців,
  • на 0,75%  за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи від місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, в разі відтермінування виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Тобто, якщо ви вийшли на пенсію за віком через рік, за цей період, ваша розрахункова пенсія зросте на 0,5% х 12, тобто на 6%. Якщо відстрочите пенсію на 5 років, ваша пенсія збільшиться на 0,5% х 60, тобто на  30%.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору