Як не варто вивчати англійську мову: 5 критичних помилок

Освіта, Споживач 11:02, 27.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

помилки при вивченні англійської

Ви можете неправильно підібрати підручник для навчання або не приділити достатньо уваги тренуванню письмових навичок. Але це ніщо, якщо порівнювати такі помилки з більш серйозними.

Помилка 1. Вчитися серед відволікаючих факторів

Дехто помилково вірить, що ми здатні виконувати кілька задач одночасно, а також працювати й навчатися настільки зосереджено, що ніякі зовнішні фактори не зможуть нас відволікти.

Але ні, ми не роботи, і наша здатність до концентрації уваги далеко не суперсильна. Звісно, коли ми в гарному настрої, повні сил і завзяття, ми можемо зануритися у діяльність з головою. Хоча подібне й трапляється досить рідко.

Найкраще навчання англійській для дорослих у школі https://grade.ua/uk/adults/ що знаходиться в Києві, також є онлайн заняття.

А як буває частіше всього?

Тільки сядемо займатися, щось обов’язково відволікає. То повідомлення на телефоні, то дзвінок від подруги, то музику хтось гучно ввімкнув, то спекотно або холодно…Продовжувати можна безкінечно.

Рішення: Мінімізуйте вплив різних відволікаючих факторів. Повністю прибрати їх не вийде, але у ваших силах створити спокійну атмосферу, де ви зможете сконцентруватися й плідно позайматися. Ось кілька простих, але дієвих порад:

  • попередьте близьких, що будете займатися, щоб вас не відволікали;
  • причиніть двері своєї кімнати, якщо займаєтесь вдома;
  • вимкніть функцію сповіщень на гаджетах або ввімкніть режим польоту;
  • причиніть вікно, якщо заважають звуки з вулиці;
  • приберіть зайві предмети з робочого простору.

Помилка 2. Не виділяти спеціального часу для занять

Вчені вже довели: 80% людської поведінки — це звички. Тобто, більшу частину часу ви дієте неусвідомлено, під впливом вже сформованих звичок, хороших чи поганих. Також було доведено, що за звички відповідає наша підсвідомість, а вона набагато сильніша за нашу свідомість. До того ж вона боїться всього нового й прагне залишатися у зоні психологічного комфорту.

Який можемо зробити висновок?

Робити щось нове регулярно складно, тому що доводиться відмовлятися від чогось старого, звичного. Наприклад, ви прагнете кожен день займатися англійською мовою, але для цього доведеться скоротити час перегляду улюбленого серіалу або менше сидіти в Інстаграмі. Це не дуже подобається підсвідомості, тому вона саботує ваші спроби. Тим легше їй це робити, чим менш регулярні у вас заняття.

Рішення: Сталий графік. Ви прописуєте чіткий план, коли і чим ви будете займатися, а далі — слідуєте цьому плану. Так, буде непросто, але графік допоможе вашій свідомості краще керувати процесом і швидше вводити нову звичку. Як тільки вона закріпиться, вже підсвідомість сама буде нагадувати вам про заняття.

Ще одна маленька порада. Прив’язуйте нові звички до старих. Наприклад, прослуховуйте англійські підкасти під час сніданку або читайте по дорозі на роботу. Це також пришвидшить процес їх закріплення.

Помилка 3. Завжди користуватися субтитрами

На перший погляд, ніби не дуже й груба помилка. Тим паче є багато вправ, де використовують субтитри, щоб вчити слова, розвивати навики аудіювання. Це все добре, але в міру. Якщо ви вмикаєте субтитри за будь-якої можливості, це навпаки — шкодить вашому навчанню.

Мова — це в першу чергу усна річ. Тому треба вчитися сприймати її на слух і тренуватися якомога більше. Коли субтитри ввімкнені, ваша увага постійно відволікається від слухання на читання, тому що зоровий канал сприймання інформації набагато сильніше розвинений та домінує над слуховим.

Рішення: Користуйтеся субтитрами (в ідеалі — тільки англійськими) лише тоді, коли виконуєте певні тренувальні вправи. Якщо просто дивитеся англомовний фільм, намагайтеся робити це без субтитрів.

Помилка 4. Не практикувати техніки, котрі вже знаєте

Так, звучить трохи дивно, але на жаль це зустрічається доволі часто.

Студенти читають багато статей, дивляться навчальні ролики про різні техніки й методики навчання англійській мові. Здається, вони вже все давно повинні були вивчити. Але ж ні! Вони в теорії знають багато, а на практиці мовою не оволоділи. Такі собі ходячі енциклопедії.

Рішення: Припиніть нашпиговувати себе інформацією. Зупиніться та зверніться до того, про що ви вже знаєте. Використайте на практиці 2-3 техніки, оцініть, наскільки вони вам подобаються та їх ефективність. Влаштовують? Зробіть їх частиною вашого життя, а через місяць змініть на інші, щоб не наскучило. Комбінуйте, експериментуйте й отримуйте відчутні результати.

Помилка 5. Не шукати оптимального способу навчання

Є такі студенти, особливо серед тих людей, що старші за віком і вчилися у школах ще при УРСР. Вони привчилися до одного стилю занять і зовсім не допускають якихось інших форматів. Наприклад, не вірять, що участь у дискусії в розмовному клубі насправді може бути більш ефективною, ніж вирішення десятка вправ з граматики.

А ви вже знайшли найліпші для себе формати занять? Якщо ні, читайте наше рішення та реалізуйте.

Рішення: Повністю індивідуальне. Але ось кілька критеріїв, які допоможуть вам визначитися:

1 Ваш основний канал сприймання інформації. Є візуали, аудіали, кінестетики та змішаний тип. Як вам комфортніше сприймати та розуміти нове: коли воно написане/намальоване, озвучене чи коли ви щось робите з ним, спостерігаєте в дії?

2 Ваш біоритм. Сова та жайворонок — це занадто примітивна система поділу людей, тому що є багато різних біоритмів, за якими живуть наші організми. Йти до спеціаліста з визначення біоритмів не треба (ми не впевнені що взагалі такий існує). Достатньо спостерігати за собою.

Коли вам легше працювати — вранці чи ввечері? Коли ви найбільш креативні, а коли здатні до сильної концентрації уваги? У такі періоди і варто навчатися.

3 Ваш темперамент. Ви екстраверт чи інтроверт? Звичайно, повністю без спілкування з іншими людьми не обійтися: ви ж мову вивчаєте, а не математику. Але ви і не соціопат (сподіваємося), а будь-який інтроверт час від часу має бажання поспілкуватися з іншими.

Вивчайте англійську разом з колегами: https://grade.ua/uk/corporate/ на корпоративних курсах від Grade!

Питання для інтровертів: скільки часу вам комфортно взаємодіяти з людьми, щоб це не викликало виснаження? Важливо не перевищувати ліміт, щоб процес навчання не став подібним до катування.

Питання для екстравертів: скільки часу вам комфортно сидіти за підручниками й займатися самостійно? От стільки сидіть, а весь останній час намагайтеся навчатися серед інших студентів. Для вас хорошим варіантом будуть групові курси, розмовні клуби.

Відповівши на ці 3 питання, ви легко зрозумієте коли, яким чином і в якому форматі вам найкраще займатися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору