Виїзд з України за внутрішнім паспортом скасовано. Для яких категорій населення діють винятки

 Поділитися

Поділитися в

В Україні знову починає діяти норма, яка передбачає перетин меж країни лише за паспортом для виїзду за кордон, однак у певних випадках виїхати буде можливо й за іншими документами.

Про це у коментарі Суспільному розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Як зазначив посадовець, порядок перетину державного кордону чітко регламентується законодавством.

Є постанова уряду 57, яка регламентує перетин державного кордону. В тому числі, там визначено перелік документів, які дають право на перетин кордону. Так званого “внутрішнього паспорта громадянина України” серед того переліку немає, — зауважив Демченко.

За його словами, у перші тижні війни ДПСУ дозволяла громадянам виїзд і за іншими документами.

Коли фактично на кордоні була гуманітарна катастрофа, були тисячі людей і транспортних засобів, які рятувалися від війни, Державна прикордонна служба у співпраці й за погодженням з країнами Європейського Союзу було прийнято рішення про пропуск громадян, в тому числі й за внутрішніми паспортами або іншими документами, за допомогою яких можна було ідентифікувати особу, оскільки на той час також не працювали належним чином сервісні центри, і людям було вкрай складно оформити ці документи, — пояснив речник.

Окрім того, невизначеною була ситуація щодо поширення зони ведення бойових дій.

Однак віднині громадяни України зможуть виїздити за межі держави лише за наявності паспорту для виїзду за кордон, за винятком окремих випадків.

Тому від минулого тижня ми повертаємося до законодавства, яке регламентує перетин державного кордону, і просимо людей, щоб вони використовували й слідували через кордон, маючи закордонні паспорти, — наголосив речник.

Демченко зауважив, що для дітей порядок перетину кордону залишається спрощеним.

В рішення уряду, які були внесені протягом минулого місяця, було додано, що діти можуть перетинати кордон або ж за паспортними документами, або ж за свідоцтвом про народження – ця норма залишається на даний момент, — розповів він.

Що ж стосується повнолітніх громадян, то вони зможуть перетнути кордон за внутрішніми паспортами лише в окремих випадках.

Зокрема, таким правом дозволятиметься користуватись українцями, які їдуть з районів, де ведуться бойові дії, або якщо вони супроводжують людей з інвалідністю. Але це відбувається безпосередньо на кордоні, коли наші інспектори спілкуються з людьми, бачать їхню ситуацію; бачать, які документи у них є на руках, — пояснив речник ДПСУ.

При цьому в Україні зберігаються всі норми законодавства та домовленості, досягнуті до війни з іншими країнами, наприклад, щодо можливості в’їзду у Туреччину за ID-картко

Але варто розуміти, що прямих рейсів в Туреччину у нас зараз немає. І, власне, слідувати транзитом через інші країни – ми не можемо стверджувати, що людина їде в ту країну, де діє норма”, — підсумував Андрій Демченко.ю.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору