Вибір навчального закладу – вибір майбутнього

Освіта 10:09, 17.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Саме таку рубрику започатковує наше видання з метою ознайомити випускників шкіл області з професіями та спеціальностями. Адже сьогоднішній вибір абітурієнта визначатиме його життя не тільки на період навчання, а й, у більшості випадків, на все життя. І сьогодні ми познайомимо з однією зі спеціальностей Сумського НАУ “Садово-паркове господарство”.

Ландшафтний дизайн відіграє важливу в системі містобудування. Фахівець з садово-паркового господарства – не просто кваліфікований садівник, але і художник, дизайнер, архітектор. Спеціаліст знаходить нові, оригінальні ідеї і успішно втілює їх у життя. Завдання випускників спеціальності – перетворювати міста і села в квітучі сади, зберігати біорізноманіття, створювати нові або відновлювати старовинні парки, ботанічні сади.

Що вивчає спеціальність?

Садово-паркове господарство – спеціальність широких можливостей для будь-якої творчої особистоті. Навчаючись, студенти вивчають моделювання, створюють проекти озеленення та благоустрою через будівництво інженерних споруд, поливу та осушення, освітлення, гідрології, малих архітектурних форм. Спеціальність передбачає освоєння технології закритого та відкритого грунту, специфіку вирощування садивного матеріалу та квітів на зріз, а також оздоблення внутрішнього простору приміщень, зимових садів, оранжерей тощо. Ще одним із творчих напрямів спеціальності є флористика: складання букетів, квіткових композицій, флораріумів та екібан .

Де можна працевлаштуватися з дипломом фахівця садово-паркового господарства?

Випускники спеціальності можуть працювати як у державній так і приватній сфері. Фахівець садово-паркового господарства – це ландшафтний дизайнер, садівник, квітникар, озеленювач, агроном, еколог, захисник рослин, економіст, менеджер, інженер-технолог, флорист, фітодизайнер.

Який розмір заробітної плати?

Розмір заробітної плати, як у будь-якій іншій професії, залежить від рівня підготовки, практичного досвіду та бажання удосконалюватися. Зрозуміло, що приватні компанії дають більші фінансові можливості, ніж державні. У 2018 році Гільдія ландшафтних архітекторів України прийняла рішення про затвердження узагальнених тарифів на виконнання конкретних видів садово-паркових робіт. І вони не дешеві, саме через розуміння творчої складової цієї професії.

Чи проходять студенти стажування за період навчання у СНАУ?

Студенти Сумського НАУ мають можливість на перших курсах проходити практику на державних підпрємствах, а починаючи з 3 курсу – виїзжати на стажування за кордон до Польщі, Німеччини, Голландії, Данії, Англії, Китаю, Сполучених Штатів Америки та Австралії. І не тільки задля набуття практиного досвіту, а й для навчання у провідних навчальних закладах цих країн.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору