Як не помилитися з вибором блендера
Поділитися в
Копіювати посилання

На кухнях ресторанів і більшість господинь вже давно використовують блендер у своєму повсякденному житті. За допомогою блендера можна швидко і без проблем зробити крем-суп, подрібнити горіхи, зелень, замісити тісто тощо. Втім, різноманітність цих побутових пристроїв у магазинах часто заводить покупця у глухий кут. Тому нижче ми вирішили розібрати, як обрати блендер та на які характеристики звернути увагу, тим паче на блендер ціни є дуже різні.
Типи блендерів
Виокремлюють три типи блендерів: стаціонарні, заглибні (ручні) і комбіновані.
Переваги і недоліки стаціонарного блендера:
- Головна перевага – такий блендер є автоматизованим і не потребує вашої постійної присутності, слід лише додати необхідні інгредієнти у посуд і ввімкнути пристрій.
- Стаціонарні блендери унеможливлюють розбризкування їжі із чаші.
- У стаціонарних блендерів частина продуктів збирається на стінках чаші й часто отримуємо неоднорідну масу, тому доводиться час від часу вимикати пристрій, аби зібрати шматочки зі стінок і перемішати масу.
- Ідеально підходять для приготування смузі, пюре, супів, коктейлів, майонезу.
- У таких блендерах майже неможливо приготувати невелику порцію, оскільки середній об’єм чаші – 1,2-2 л.
Переваги і недоліки заглибленого блендера:
- Можна змішувати інгредієнти не тільки у чаші блендера, а в будь-якій необхідній посуді.
- Є можливість використовувати додаткові насадки: наприклад, вінчик, насадку для пюре чи м’яса.
- Такий блендер досить компактний і займає мало місця.
- Чудово підходить для приготування їжі у невеликих кількостях, наприклад дитячого пюре.
- Таким блендером необхідно управляти самостійно і тримати в руці під час подрібнення.
Комбіновані блендери
Це різновид заглибленого блендера зі стаціонарною чашею та ножами, куди підключається двигун. За якістю та різноманітністю виконуваних завдань комбінований блендер є більш універсальний.
Характеристики, які мають значення при виборі блендера
- Потужність: діапазон у сучасних блендерах від 150 Вт до 1200 Вт, але купувати краще пристрій з потужністю щонайменше 450 Вт.
- Об’єм і матеріал чаші: краще, якщо чаша буде міцною і протиударною. Є скляні і пластикові чаші. Також звертайте увагу на об’єм: якщо збираєтесь готувати у маленьких кількостях, то краще брати чашу меншого об’єму.
- Швидкості: сучасні моделі можуть налічувати до 30 швидкостей. Перед покупкою подумайте, скільки вам оптимально потрібно швидкостей. Високі оберти дозволяють подрібнювати шматочки за мінімальний час, низькі оберти – більш ретельно подрібнюють їжу.
- Насадки: для заглиблених блендерів пропонують великий вибір додаткових насадок, які йдуть у комплекті або можна придбати додатково. У стаціонарних і комбінованих моделях бувають насадки, які можуть подрібнити продукт кубиком, соломкою або навіть потерти.
- Портативний або мережевий: є моделі, які працюють тільки від мережі, а є й ті, що працюють від батарейок чи акумулятора.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: