Віктор Ляшко: “Якісні послуги в сфері психічного здоров’я мають стати доступними для кожного”

Здоров'я, Медицина 15:21, 17.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, представив пріоритетний проєкт Міністерства, який має назву «Психічне здоровʼя на первинному рівні медичної допомоги».
 «З огляду на наявні виклики ми поставили собі за мету створити таку практику, коли сімейний лікар зможе піклуватись не лише про фізичне здоров’я людини, а й проводити оцінку психічного стану та надавати необхідну психологічну підтримку, – зазначив Віктор Ляшко. – Вже зараз в програмі медичних гарантій ми запровадили новий пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Цей пакет можуть підписати заклади первинної медичної допомоги, в яких щонайменше 20% медичних працівників пройшли курси й отримали сертифікат із відповідного рівня підготовки».

 Для навчання медичних працівників Міністерство охорони здоров’я разом з ВООЗ запустили програму підготовки лікарів первинної ланки медицини Mental Health Gap Action Programme (mhGAP), яку вже успішно пройшли 20% сімейних лікарів. Наразі в програмі зареєстровано 23 392 людини, сертифікати вже отримали 19 280. Планується, що до кінця 2024 року навчання пройдуть 60% спеціалістів у 1000 медичних закладах первинної ланки, що законтрактовані за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» в рамках Програми медичних гарантій.

Як результат – українці вже під час звернення до свого сімейного лікаря можуть отримати ряд відповідей та консультацій про власне психічне здоров’я. Це сприятиме зменшенню стигматизації та побоювань, пов’язаних із зверненнями за такою допомогою.

За інформацією Сумської ОВА з посиланням на МОЗ України. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору