Військовим після демобілізації можуть скасувати пожиттєві пільги. Чим хочуть замінити?
Поділитися в
Копіювати посилання

У Верховній Раді пропонують встановити стипендії для військовослужбовців після демобілізації, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років. При цьому пожиттєві пільги можуть скасувати.
Про це заявила голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. За її словами, проблеми з пожиттєвими пільгами для учасників бойових дій існували навіть у мирні часи. Таку кількість пільг просто не вдається компенсувати. На час прийняття таких пільг чомусь не нараховувалася спроможність державного бюджету. Фактично, чимало цих пільг взагалі не працюють.
«Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює», — сказала вона.
Третьякова зазначила, що навіть у мирні часи таку кількість пільг бюджет не може компенсувати.
За її словами, система підтримки ветеранів з використанням коштів бюджету потребує трансформації та актуалізації згідно з потребами ветерана.
«Концепція пропонує існуючі в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у 2-3 річну грошову стипендію/доплату до основного доходу», – зазначила Третьякова.
На розмір такої стипендії впливатиме декілька факторів. Зокрема, це посада військового під час війни, строк служби, кількість виконаних бойових завдань. Також пропонується влаштовувати опитування серед військових щодо того, чого вони потребують після демобілізації найбільше.
Галина Третьякова зазначила, що непрацюючі пільги нічим не допоможуть військовим. Водночас, до програми підтримки можна включити житло, державну фінансову допомогу на період адаптації, реабілітації, відпустку і т.д. Для цього також потрібно налагодити співпрацю патронату з боку держави (до прикладу, Ветеранська патронатна служба) та представників фронт-офісів (ЦНАП, Пенсійний фонд і т.д.).
Також пропонується обов’язкову відпустку у 2-3 місяці для адаптації. Вона має бути оплачувана – на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.
«За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець має мати робоче місце, дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби)», – заявила Третьякова.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: