Від завтра у супермаркетах здорожчають пластикові пакети

Екологія, Реформи 16:05, 31.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Уже майже два місяці, як українці сплачують за поліетиленові пакети в супермаркетах. Їхню ціну магазини визначають самостійно, і продають здебільшого в межах 10 копійок, це за звичайні тоненькі пакетики. Проте вже від завтра, з 1 лютого, починають діяти нові ціни на пластикові пакети, пише ТСН.

Згідно з постановою Кабміну, мінімальні ціни на щільні пластикові пакети (зі стінками товщиною понад 50 мкм) становитимуть:

– за пакети без ручок та бічних складок — 2,00 грн;
– за пакети без ручок, але з бічними складками або з ручками, але без бічних складок — 2,50 грн;
– за пакети з ручками та бічними складками — 3,00 грн.

Тож великі пакети отримали фіксовану мінімальну ціну – не менше як три гривні, а у варіанті без ручок – на гривню менше.

Щодо тонких маленьких пакетів, вони дорожчати вже не будуть, адже 10 березня їх взагалі планують заборонити. У магазині в них можна буде покласти лише м’ясо, рибу чи крупи. Це буде вже другий етап відмови від пластикових пакетів.

Третій етап буде вже 2023 року. Тоді пластикові пакети заборонять повністю. Їх мають замінити на більш екологічні, які не будуть шкодити довкіллю. За  розповсюдження пластикових пакетів як платно так, і безоплатно, штрафуватимуть. Максимальна сума штрафу – 17 тисяч гривень. Якщо ж порушення виявлять повторно, то штраф збільшать вдвічі – до 34 тисяч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору