Вибираємо репетитора математики: на що звернути увагу і де знайти фахівця?

Освіта 09:15, 21.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вірус Covid-19, який спричинив за собою всесвітню пандемію, став випробуванням не лише для сучасної економіки та бізнесу, які зазнали многоміллонние збитки. Важко цей час перенести і школярі, яких екстрено перевели на домашнє навчання. Оскільки дана подія була незапланованою, то і рівень організації навчального процесу на удаленке був далекий від досконалості. Такий стан справ не забарилося негативним чином позначитися на успішності. Особливо постраждала математика, яку освоїти своїми силами не завжди здатний навіть дорослий, що ж говорити про дітей?

Миритися з відставанням не варіант, прогалини в знаннях ускладнять здачу ЗНО, і надходження в майбутньому. Поки не пізно, потрібно починати займатися додатково. Для цього сьогодні є всі умови і можливості. Детальніше розберемося нижче.

Як організувати додаткові заняття

Надолужити упущені за період самостійного навчання матеріали з математики можна різними способами:

 • самостійно;
 • на курсах;
 • з репетитором.

Перший варіант, хоч і найдоступніший, характеризується низькою ефективністю. Навряд чи дитині вистачить посидючості, щоб у вільний час розбирати алгоритми. Самостійно можна хіба що повторити пройдений матеріал, але вивчити його і добре розібратися – навряд чи. Навчання на курсах – більш ефективний спосіб наздогнати програму. Але підходить він не всім. Зазвичай курси припускають груповий формат, а це підходить не кожному, до того ж доведеться підлаштовуватися під загальне з усіма час і розклад занять. Мінус ще й у тому, що індивідуальне взаємодія учня і викладача дуже короткий, оскільки педагог повинен приділити увагу всім, чому знижується ефективність.

На тлі мінусів кожного з вищезгаданих способів, вигідно виділяються заняття з репетитором. Знайти фахівця з математики можна на сайті Buki, де зареєстровані педагоги з різним досвідом роботи та рівнем освіти. При роботі з репетитором учень і викладач працюють індивідуально, план навчання теж підбирається відповідно до рівня знань школяра і цілей, які поставлені:

 • наздогнати програму. Для цього завдання цілком можна найняти репетитора серед студентів вузу або недавніх випускників;
 • допомогти підготуватися до контрольних, ДПА, ЕГЕ. З цим завданням найкраще впорається діючий учитель. Педагог добре знає сучасну програму, зможе адекватно оцінити рівень знань учня і підібрати план занять, щоб заповнити прогалини
 • підготовка до вступу. Для таких завдань потрібно наймати досвідченого педагога старших класів або ще краще – викладача вузу. В такому випадку, якісна підготовка, згідно актуальних питань з атестаційної програми буде забезпечена.

В цілому, вибирати репетитора з математики потрібно по ряду показників, серед яких не тільки освіту і досвід роботи, але і відгуки або оцінки учнів. За ним можна зрозуміти, наскільки педагог компетентний, і який рівень підготовки він здатний забезпечити.

Як організувати заняття дитини з репетитором

Вибір педагога полягає не тільки в тому, щоб порівняти відгуки та рейтинг. Батькам важливо зрозуміти, наскільки він підійде дитині і чи зможе забезпечити якісні знання. У цьому можна навіть допомогти:

 • дізнатися за якими програмами працює фахівець, його досвід. Якщо є пріоритетний напрямок в математиці – пояснити;
 • детально розповісти викладачеві, який результат і рівень потрібно, з якою метою потрібно досягти (заповнення прогалин за шкільною програмою, підготовка до ДПА, ЗНО або вступу);
 • розповісти про слабкі і сильні сторони дитини в математиці, продемонструвати його зошити;
 • розпитати про додаткові методики або матеріали для підвищення ефективності занять.

Варто також цікавитися успіхами дитини, думкою про його рівень знань. Звичайно, не варто набридати репетитора, бути присутнім на уроках або втручатися в процес їх ведення. Однак і абстрагуватися не потрібно. Важливо вибудувати взаємодію з педагогом, розуміти один одного, щоб було простіше налаштувати дитину на навчання.

Ще варто поспостерігати за самим школярем. Наскільки він охоче збирається на чергове заняття, поцікавитися його думкою про вчителя. Від того, наскільки швидко вони знайдуть спільну мову (і чи знайдуть його взагалі) залежить ефективність навчання.

Якщо репетитор був найнятий в період навчання в школі, то можна оцінити якість роботи фахівця з успішності дитини. У ситуаціях, коли вона покращилася через пару тижнів занять, прогрес є. А ось коли результату нема, то варто поговорити з репетитором, розповісти про цю проблему, можливо, це допоможе йому налаштуватися на потрібний лад. Також не варто соромитися припинити співпрацю, якщо ефективність незадовільна або дитина відмовляється займатися з цим педагогом.

На сайті Buki представлені десятки анкет фахівців, можна легко вибрати іншого фахівця. Якщо ж відповідного педагога не вдається підібрати в своєму місті, то варто розглянути варіант вивчення математики онлайн. Такий формат співпраці дозволить підібрати педагога з будь-якого іншого міста.

Чому важливо знайти репетитора вже зараз

Як показав 2020 рік пандемія може статися раптово, порушивши будь-які плани, в тому числі і навчальний процес в школі. Звичайно, ці події в більшості своїй стали причиною зниження успішності дітей з математики, однак важливо вчасно відреагувати на це батькам.

Якщо відпустити ситуацію на самоплив, сподіваючись, що після повернення в школу учні все швидко надолужать, то можна упустити момент, коли допомога буде максимально ефективною. Важливо вже при перших ознаках відставання учня від програми найняти репетитора, щоб не допустити погіршення ситуації, інакше виправити її стане складно.

Не варто також сподіватися, що пандемія залишилася в минулому і надалі ситуація з онлайн-навчанням не повториться. Як показав досвід, трапитися таке може раптово, а якщо врахувати, що вчені прогнозують чергову хвилю, потрібно постаратися знайти педагога вже зараз. Якщо ж тягнути до загострення ситуації, то можна зіткнутися з тим, що всі репетитори з високим рейтингом на сайті Buki будуть зайняті.

Запам’ятайте, в такій нестабільній обстановці, відповідальність за успішність і знання дитини лежить на батьках. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб організувати для школяра повноцінні заняття, оскільки це важливо для:

 • успішності за шкільною програмою;
 • перекладу в наступний клас;
 • успішної здачі держіспитів та атестаційних робіт;
 • вступу до престижного вузу.

Зрештою, від цього залежить майбутнє дитини, тому важливо вже зараз забезпечити йому можливість отримувати знання. Тим більше, що на сайті Buki знайти педагога взагалі не є проблемою. Прямо зараз вже можна зв’язатися з фахівцем і обговорити деталі співпраці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору