В Україну завезли отруйний арахіс, що може викликати цироз печінки та злоякісні пухлини

Споживач 15:56, 30.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Усі горіхи сприйнятливі до зараження афлатоксинами, шкідливими речовинами, які виробляються деякими природними грибами, такими як Aspergillus flavus та Aspergillus parasiticus. Афлатоксини є токсичними та канцерогенними речовинами. Це смертельно небезпечні мікотоксини, стійкі до теплової обробки і не чутливі до органічних розчинників, тому вони і потрапляють у готову продукцію.

Вживання горіхів, що містять високий рівень афлатоксинів може призвести до гострого отруєння афлатоксинами, що може спричинити біль у животі, блювоту, надлишок рідини в легенях, жирову дистрофію та некроз печінки. Афлатоксини викликають гострий цироз печінки, підвищений ризик раку печінки, довготривалий вплив викликає послаблення і пригнічення імунної системи, уповільнення росту дітей. При попаданні афлатоксинів в високих дозах в організм смерть настає протягом декількох діб через незворотні ураження печінки.

При купівлі горіхів необхідно звертати увагу на термін придатності, на те, в яких санітарних умовах зберігаються, ким реалізуються. Основні критерії свіжості – золотистий або коричневий колір та приємний аромат. Якщо споживач виявив ознаки плісняви такі горіхи вживати не потрібно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору