Обережно: в Україну завезли лайм із залишками пестицидів

Безпека, Споживач 15:12, 26.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Держпродспоживслужба повідомила про виявлення забороненої речовини – диметоату – у лаймі, що експортувалися з Бразилії до України.

Лайм був експортований бразильською компанією Brasfresh Importacao E Exportacao LTDA і був проданий оптовій компанії Anaco Greeve International у Нідерландах, потім експортований до України та отримано ТОВ “ТС ПЛЮС” у Києві.

У разі виявлення цієї продукції в обігу Держпродспоживслужба у Сумській області просить негайно інформувати за телефоном: (0542) 77-90-43.

Довідково

Диметоат – це пестицид, не дозволений для використання в Європейському Союзі, він відноситься до класу фосфорорганічних сполук (складний ефір фосфорної кислоти). Має системну активність, кишкову і контактну дію. Є інгібітором холінестерази, діючи на нервову систему та викликаючи пригнічення дихання та серцевої діяльності. Завдяки системній дії проникає всередину рослин і знищує шкідників, що приховано живуть.

Використання невирішених пестицидів на харчових культурах може бути шкідливим для здоров’я людини і може призвести до відмови від харчових продуктів країнами-імпортерами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору