Дерматолог

В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети – навіть для м’яса

 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби у Сумській області наголошує, що з 1 січня 2023 року остаточно набрав чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Усі надтонкі поліетиленові пакети мають повністю зникнути з торгових точок. Що це означає:

  • по-перше, тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані «маєчки» та інші маленькі пакети) мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг;
  • по-друге, їх мають замінити біорозкладні пакети (не плутати з оксорозкладними), що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування;
  • по-третє, дозволеними лишаються товсті поліетиленові пакети (ті, які зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною). Проте не безкоштовно.

У магазинах та супермаркетах суб’єкти господарювання поступово переходять на біорозкладні пакети. Все частіше ми зустрічаємо біопакети або господарські торбинки, як у продуктових магазинах, так і магазинах побутової хімії, краси, одягу.

Тонкі пакети заборонили, бо вони важкі в утилізації і їхнє призначення практично одноразове. Один раз прийшли в магазин, принесли продукти в пакеті додому, а тоді бездумно його викинули у смітник, бо на ньому з’являються розриви чи втрачається товарний вигляд. А товсті пакети, які поки не припадають під заборону, можна використати ще другий і третій раз, доки вони не втратять своє функціональне призначення.

Згідно з профільним законом, функція державного контролю за дотриманням законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів покладається на Держпродспоживслужбу.

Штpaф за пopyшeння зaкoнoдaвствa становить від 8,5 тис. гpн., якщо це перший випадок. Якщо poзпoвсюджyвaч пopyшyє закон пoвтopнo, то штpaф становитиме вже від 17 тис. гpн.

В законі також йдеться про маркування, яке має бути нанесене на кожен біорозкладний пакет. Біорозкладні пакети мають відповідати усім європейським стандартам, а якщо це не так, то не можна на пакетах вказувати слова «біо», «біопакет», «біорозкладний» тощо.

Тож тепер справа за продавцями, які мають впроваджувати зміни, та свідомими покупцями, які підтримають таку ініціативу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору