В Україні наразі циркулює штам коронавірусу “Омікрон”, який зазвичай маскується під звичайну ГРВІ

Здоров'я, Медицина 15:30, 31.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Незважаючи на зменшення захворюваності на COVID-19 та військовий стан, в Україні продовжується молекулярний епідеміологічний нагляд за штамами коронавірусу, повідомляє Шосткинське районне відділення Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб та офіційний сайт МОЗ України.
 За даними медиків, наразі – превалює «Омікрон». Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«З кожної області відбираються зразки біоматеріалу на COVID-19, розшифровується геном та встановлюється, які штами циркулюють в Україні. Це дороге й тривале дослідження. З початку війни таких досліджень було проведено понад 750.
Встановлено, що в країні продовжує циркулювати Омікрон.
Появи нових мутованих штамів, за результатами молекулярного нагляду, зафіксовано не було», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я.
 «Омікрон» викликає набагато легший перебіг захворювання, ніж інші штами. Зазвичай, він маскується під ГРВІ та проходить за 3-4 дні.
– Ситуація в Україні з коронавірусу, у порівнянні з усім світом, відрізняється у першу чергу через війну. Адже з об’єктивних причин проводиться менше тестувань, подекуди саме через бойові дії та відсутність доступу до медичних послуг. Разом з тим, у час війни люди стали менше звертатись до лікарів із симптомами вірусних захворювань, вважаючи, що такі хвороби зараз не варті уваги. З огляду на ці причини, ми не можемо мати об’єктивні показники захворюваності, – кажуть медики.
 Проте, з іншого боку, на зменшення захворюваності також впливає сезонність. Адже у теплу пору року люди менше проводять часу у закритих приміщеннях, а надають перевагу свіжому повітрю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору