В Собичском лесничестве высадили 3 га нового леса + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Вчера, 12 апреля на территории Собичского лесничества в рамках всеукраинской акции «Майбутнє лісу у твоїх руках» состоялась посадка сеянцев сосны – основной лесообразующей культуры нашего края.

В нынешнем году акция проходит уже в 13-й раз и ГП «Шосткинское лесное хозяйство» традиционно поддерживает ее на всех этапах.

Для закладки нового леса был выбран участок площадью 3 га, расположенный в районе хутора Заболотье, между селами Клышки и Собич.

В минувшем году в силу достижения соснами периода зрелости, здесь была проведена рубка главного пользования. По правилам, которых строго придерживаются в лесхозе, в нынешнем сезоне участок в обязательном порядке должен быть засажен молодыми деревьями.

В посадке приняли участие не только руководство и сотрудники Шосткинского лесхоза, но и воспитанники подшефного Собичского школьного лесничества, педагоги, представители районных властей.

– Сьогодні ми з вами не просто посадимо молодий ліс, ми зробимо значний внесок у здоров’я майбутніх поколінь, у розвиток економіки нашого краю, адже кожне деревце – це джерело життя, як кожної окремої людини, так і нашої країни і планети в цілому. Надзвичайно важливо, щоби кожне наступне покоління продовжувало справу лісовідновлення, берегло ліс. Маленькі сіянці через століття стануть могутніми деревами, якими зможуть милуватися ваші діти та онуки. Бережіть ліс, дбайте про нього і пам’ятайте, що його майбуття, без перебільшення, саме у ваших руках, – сказал директор ГП «Шосткинское лесное хозяйство» Николай Бут, выступая перед школьниками.

С напутственным словом к детям также обратились глава Шосткинской райгосадминистраии Виктор Ждамиров и глава Шосткинского района Виктор Долыняк.

– Ми знаходимось на історичному місці, адже саме там, де розроблена ділянка під посадку нового лісу у роки Другої світової відбувались жорстокі бої. Рота Сумської мотострілкової дивізії, яка боронила нашу землю від нацистів, майже вся загинула. Солдати поховані поруч, тут ще можна побачити залишки окопів, оборонного рубежа. Отже, ті дерева, які ми сьогодні посадимо стануть своєрідною пам’яттю  про наших земляків, які боронили мир. Пам’ятайте свою історію та бережіть рідну землю, – сказал в своем выступлении  главный лесничий ГП «Шосткинское лесное хозяйство» Петр Балабон.

По информации специалиста, всего в нынешнем году планируется высадить 102 га нового леса.

Сроки посадки, из-за затяжной весны, очень сжатые.

– В нас є два тижня максимум, за які ми повинні встигнути висадити сіянці у вологий ґрунт, щоб вони гарно у нас прижилися. Запрошуємо місцевих жителів, жителів нашого міста долучитися до посадки лісу, – отметил Петр Балабон.

Перед началом посадки сеянцев, инженер лесных культур Шосткинского лесхоза Галина Евдокименко рассказала участникам акции о строении сеянцев и о правилах высадки в грунт, провела инструктаж по технике безопасности.

Многие воспитанники Собичского школьного лесничества уже не в первый раз принимают участие в акции, и в посадке леса.

– Я вже брала участь у творчих конкурсах, які проходять в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», зокрема писала твори на тему «Людина і ліс», двічі перемагала. Цього року вирішила також разом з іншими учнями нашого НВК вийти ще й на посадку лісу. Мені дуже сподобалось, відчуваєш гордість, причетність до великої справи відновлення та збереження лісів, – поделилась впечатлениями  ученица Собичского УВК Александра Хижняк.

Воспитанники Собичского школьного лесничества учатся любить и беречь природу с детства.

– У Собицькому НВК екологічне навчання у пріоритеті. У нас розроблені екологічні акції у яких активну участь беруть діти. Весною ми провели акцію березовий сік, коли дітям розказали про його значення, як правильно його збирати, щоб не псувати дерева, зараз проводиться операція «Первоцвіти». Сьогодні ми висаджуємо новий ліс. Як приємно буде коли вони прийдуть на цю ділянку зі своїми дітками, онуками і з гордістю скажуть, що доклали зусиль, аби цей ліс був. Це також гарний виховний момент, адже дитина, яка своїми руками посадить дерево, ніколи його не пошкодить, – сказала директор Собичского УВК Татьяна Печенка.

Помимо высадки сеянцев сосны в этот день воспитанники школьного лесничества совместно со специалистами Шосткинского лесхоза разместили по периметру участка искусственные гнезда для птиц.

Дети изготовили скворечники и синичники своими руками на уроках труда.

Рекордсменом в этом деле стал ученик 4-го класса Михаил Мухоброд, изготовивший 12 искусственных гнезд.

Именно ему было доверено почетное право прикрепить на дерево первый скворечник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору