В Шостке вице-премьер-министр Украины обсудил создание государственного заповедника

Суспільство 21:20, 7.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Политическое решение создания государственного историко-культурного заповедника на Шосткинщине есть.

Об этом сегодня на совещании в шосткинском горисполкоме, заявил Павел Розенко, вице-премьер-министр Украины.

После посещения Харлампиевского Гамалеевского монастыря, музея П. Кулиша и других объектов, которые планируют включить в государственный заповедник «Державотворці Сіверщини»  представители высших сословий власти: специалисты Министерства культуры, юстиции,  Сумской ОГА … обсудили перспективы развития и сохранения культурно-исторического наследия нашего края.

 Тут фактично, ми маємо єдиний некрополь гетьманської родини на території України, це родовий склеп гетьмана  Івана Скоропадського. І, напевне, сьогодні прийшов той час, коли держава має взяти на себе частину відповідальності за збереження таких об’єктів, щоб продемонструвати їх всьому світу.  Це унікальне захоронення гетьмана України, яке знаходиться в Україні, – сказал Павел Розенко.

С открытием заповедника на Шосткинщине власти связывают создание новых рабочих мест, развитие туристического движения на Сумщине.

Глава Сумской ОГА Николай Клочко поддержал инициативу местных властей и поблагодарил вице-премьер-министра за оказанное должное внимание к культурному наследию края.

Гарно, що проблематика, з якою ми звернулися до уряду знайшла відображення у реальному візиті. Нам необхідно підтримувати Шостку. Ми були сьогодні в монастирі. Це якраз той об`єкт, який потребує нашої уваги і підтримки, – отметил Николай Клочко.

Шосткинский городской голова Николай Нога призвал присутствующих поддержать стремление создать заповедник государственного уровня.

 Ми вже півроку над цим працюємо. Основне, що вся Україна має знати, що пантеон гетьманів є на Шосткинщині, вся Україна має більше знати про Пантелеймона Куліша. Це від вас залежить. Влада швидко змінюється, а час іде.

По результатам встречи Павел Розенко заявил, что государство, безусловно, «ЗА» сохранение и развитие культурно-исторического наследия всей Украины и Шосткинщины в частности.

– Те, що залежить від держави, ми, безумовно, підставимо своє плече. За результатами цієї наради,  буде внесена пропозиція щодо збереження культурної та історичної спадщини краю, та створення державного заповідника – «Державотворці Сіверщини». Це рішення треба негайно підготувати та внести на розгляд уряду. Після візиту сюди, всі сумніви стосовно доцільності цього відпали. Політичне рішення прийняте, думаю, воно буде підтримане і президентом і урядом. А тепер слід скоріше зробити всю технічну та юридичну роботу.

В завершении встречи мэр города пообещал сработать в кратчайшие сроки и передать необходимые на первом этапе создания заповедника документы.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору