В Шостке в коррупции обвиняются экс-полицейские и руководители госпредприятий

 Поділитися

Поділитися в

По информации судьи-спикера Шосткинского горрайонного суда Елены Прачук, на рассмотрение в нынешнем году поступило 4 уголовных производства, касающихся коррупционных преступлений и три административных протокола, связанных с коррупционными действиями.

– Щодо адміністративних протоколів, то вони вже розглянуті, судом прийняті рішення. Зокрема, два протоколи було складено стосовно депутатів нашої міської ради, які несвоєчасно подали декларацію про майновий стан. Їх притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу. За одним протоколом, що стосувався колишнього начальника Шосткинського відділу поліції, який нібито порушив вимоги закону України «Про запобігання корупції», а саме – не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, рішенням суду у притягненні особи до адміністративної відповідальності було відмовлено, оскільки склад вказаного в ньому адміністративного правопорушення був відсутній, – говорит Елена Прачук.

По информации судьи, в протоколе относительно экс-начальника местного отдела полиции было указано, что он не сообщил об изменениях, произошедших в его имущественном положении. В частности, не уведомил о том, что жена приобрела дорогую мебель на кухню.

– Закон передбачає, що суб’єкт декларування зобов’язаний повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про зміни у своєму майновому стані, а у даному випадку йшлося про зміни у майновому стані дружини. Про зміни ж у майновому стані членів сім’ї чи близьких родичів особа має повідомляти у декларації за минулий рік. У ході розгляду справи було встановлено, що дружина екс-начальника придбала кухню вартістю більше 90 тис. грн., але діяла не у власних інтересах, і не в інтересах сім’ї, а в інтересах сім’ї брата. Виходячи з технічних характеристик, меблі навіть не змогли б вміститися у квартирі обвинувачуваного. Таким чином складу адмінпорушення виявлено не було. Постанови суду по вищевказаних протоколах є в Єдиному державному реєстрі судових рішень і будь-яка людина може зайти на сайт і з ними ознайомитись, – отмечает судья.

Одно из коррупционных дел, рассматриваемое Шосткинским горрайонным судом, касается должностного лица таможенного поста. Человека обвиняют в том, что путем использования служебного положения з целью получения неправомерной выгоды он внес в таможенные документы ложные данные.

В итоге государство недополучило значительные средства, которые поступают в бюджет от таможенных платежей.

– Одне з кримінальних проваджень відкрито стосовно директора дочірньої філії державного підприємства, якій, за   обвинувальним актом, відчужив належне підприємству майно – техніку, інструменти і виручені кошти привласнив собі. Ця особа оголошена в розшук, розгляд провадження наразі зупинено, – говорит Елена Прачук.

Также в коррупционном злодеянии обвиняется бывший и.о. начальника Шосткинской исправительной колонии, которому вменяется, что он совместно с частным предпринимателем по договоренности отражали в документах неверную информацию, присваивали имущество, нанося урон государству.

Одно из рассматриваемых судом уголовных производств касается неоднократно судимого гражданина, который согласно обвинению, пообещал знакомой за определенную плату решить вопрос об условно-досрочном освобождении заключенного из колонии.

– За обвинувальним актом, насправді ця особа не мала ні намірів, ні можливостей якось вплинути на вирішення питання, на меті було лише одне – заволодіти коштами. Коли певна частина була отримана, обвинувачений почав годувати знайому байками, говорячи про те, що ситуація змінилась, треба ще грошей, і ще намагався отримати кошти. При одній із таких спроб особу було затримано. Ці дії кваліфіковані як підбурення до дачі неправомірної вигоди службовій особі і заволодіння коштами шляхом обману, – объясняет Елена Прачук.

По словам судьи, ситуации, когда у людей требуют деньги за содействие в решении разного рода вопросов, в том числе и касающихся правоохранительной и судебной систем, не редкость.

– Не секрет, що часто беруть кошти «під суддів», зазначаючи, що можуть домовитись про вирішення справи на користь того, хто ці гроші платить. Закликаю громадян не вірити в такі оборудки, і коли вам обіцяють за гроші домовитись з суддею – відразу звертайтесь до НАБУ, знайте – це обман. Людина впевнена, що вона передає кошти судді і, якщо питання вирішується на її користь, то вона думає, що це відбулось завдяки хабарю, якщо ж ні – то впевнена, що інша сторона заплатила більше, а тим часом «посередник», користуючись людською довірливістю, просто кладе гроші собі в карман та й по всьому. Такі ситуації не тільки дуже негативно впливають на імідж суддів, але й позбавляють людей віри у справедливе правосуддя, заздалегідь налаштовуючи на дачу хабаря, – говорит судья.

Елена Прачук настоятельно рекомендует шосткинцам, которым предлагают за деньги договориться с судьей либо же решить вопрос в правоохранительных органах, органах исполнения наказаний и т.д., пресекать такие попытки на корню, поскольку в результате «сделки» от проблемы избавиться вряд ли удастся, если только она не решится естественным путем, а вот семейный бюджет пострадает изрядно.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору