В Шостке острая нехватка судей

Феміда 19:12, 22.07.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Из 11 судей, предусмотренных штатным расписанием, в Шосткинском горрайонном суде работают всего лишь 6, причем только 3 из них уполномочены рассматривать дела.

 – У трьох суддів такі повноваження припинені у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку, на який їх було призначено. Протягом травня-червня двоє суддів пішли у відставку, також нас спіткало непоправне горе – пішла з життя наша колега…

Шосткинський міськрайонний суд третій в області по навантаженню. Тільки за перше півріччя надійшло 2917 справ. У провадженні кожного з трьох суддів наразі перебуває близько 400 справ одночасно. Це у 20 разів перевищує затверджений норматив. Також суддям, які мають повноваження на розгляд справ,  було перерозподілено ті справи, які залишились від суддів, що вже не працюють,-  объясняет судья-спикер Шосткинского горрайонного суда Елена Прачук.

По ее словам, перераспределение дел также создаёт дополнительную нагрузку на судей, поскольку в случае смены судьи рассмотрение дела начинается сначала: допросы свидетелей, изучение доказательств, слушания и т. д.

– Також нам передають справи з сусідніх районів, адже у Кролевці з 4 залишився всього один суддя, у Ямполі – 2, С.-Буді – 2. Єдине, що суттєво зменшилось, це клопотання щодо вирішення питань, пов’язаних із виконанням вироку суду. Найчастіше це були звернення засуджених ШВК- 66, або самої колонії щодо умовно-дострокового звільнення, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, звільнення засудженого від відбування покарання після закінчення іспитового строку. Суттєве зменшення таких клопотань викликано тим, що припинив діяти Закон Савченко.  У січні-лютому 2016 року йшов вал звернень від засуджених щодо перерахунку строку покарання. Їх було подано 884, у першому півріччі цього року – 243, – говорит Елена Прачук.

По информации судьи, увеличилось поступление уголовных дел, ходатайств правоохранительных органов, а также административных и гражданских дел искового производства.

– Зараз тільки липень, а судді вже вимушені призначати розгляд справ на жовтень. Така ситуація, звісно, викликає невдоволення людей, адже збільшується тривалість розгляду справи. Ми просимо поставитись до цього з розумінням, адже вини суддів тут немає. Суддя не відповідає ні за призначення, ні за продовження повноважень – це знаходиться у компетенції інших органів, – отмечает Елена Прачук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору