В поточному році лабораторія Шосткинського відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб виконала майже 30 тисяч досліджень

 Поділитися

Поділитися в

 Сьогодні в Україні відзначають професійне свято фахівці санітарно-епідеміологічної служби.
 За 9 місяців поточного року лабораторною ланкою Шосткинського відділу Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб виконано 11545 моніторингових досліджень (мікробіологічних – 4181; паразитологічних – 674, санітарно-хімічних – 6589, вимірів фізичних факторів – 101) та 16672 дослідження згідно укладених договорів (мікробіологічних – 5190, паразитологічних – 2172, санітарно-хімічних – 8537, вимірів фізичних факторів – 773).
 Лабораторія відділу працює з системою визначення та оцінки чутливості збудників до протимікробних препаратів відповідно до рекомендацій Європейського комітету з тестування чутливості до антимікробних препаратів (EUCAST). Згідно загальноукраїнської системи епідеміологічного нагляду за холерою для діагностичних досліджень на наявність холерних вібріонів використовуються швидкі тести.
Результати досліджень використовуються органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, закладів для планування та проведення запобіжних заходів щодо усунення ризиків для здоров’я населення.
– Профілактика поступово займає пріоритетний напрямок в системі охорони здоров’я. Мета оновленої системи громадського здоров’я – перехід від політики лікування до політики зміцнення, збереження здоров’я та попередження хвороб, – зазначають у Шосткинському районному відділі Сумського ОЦКПХ. – Сьогодні діяльність Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ – це превентивно-профілактичні заходи щодо інфекційних та неінфекційних хвороб, зокрема проведення лабораторних та інструментальних досліджень  і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення; під час розслідування причин і умов виникнення інфекційних захворювань, отруєнь, радіаційних аварій тощо. Лабораторні дослідження є об’єктивним критерієм оцінки діяльності підприємств, установ та безпечності послуг, що ними надаються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору