В овочесховищі у Шосткинській громаді знову підтверджено активне вогнище збудника кишкового ієрсиніозу, що переноситься гризунами

Екологія, Здоров'я 13:50, 15.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Мікробіологічною лабораторією Шосткинського відділу Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб під час дослідження змивів з овочів, що закладені на тривале зберігання в овочесховище закладу Шосткинської громади, виявлено збудник Y. Еnterocolitica.
 Вживання овочів, контамінованих цим збудником, без термічної обробки може призвести до захворювання на кишковий ієрсиніоз.
Довідково
Кишковий ієрсиніоз – гостре інфекційне захворювання, яке викликається Yersinia enterocolitica та характеризується фекально-оральним механізмом передачі з переважним ураженням шлунково-кишкового тракту з тенденцією до генералізованого ураження різних органів і систем. Шляхи передачі: харчовий, водний і побутовий.
 Неналежні умови транспортування і зберігання харчових продуктів можуть призвести до інфікування випорожненнями гризунів, а також коренеплоди можуть бути вже інфіковані на полях вирощування і тимчасового їх зберігання (бурти) з подальшим нагромадженням збудника в овочесховищах.
 Основний резервуар збудника – дрібні гризуни. Вони забруднюють ґрунт, воду, продукти.
Заходи для усунення ризиків виникнення ієрсиніозів:
  • систематичне проведення дератизаційних заходів в овочесховищах;
  • овочі, на яких знайдені сліди гризунів, не споживати (а в разі необхідності – обов’язково піддати термічній обробці); залишок овочів в овочесховищі використати тільки після термічної обробки;
  • дотримування правил зберігання овочів, технології приготування та реалізації їжі;
  • вживати термічно оброблену їжу, кип’ячену чи бутильовану воду в заводській упаковці,
  • дотримуватись правил особистої гігієни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору