В місті організовано курси з надання першої медичної допомоги + Відео

Медицина 15:16, 17.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

З початком війни у Шосткинському фаховому медичному коледжі ініціювали проведення майстер-класів з надання першої медичної допомоги. Вчать усіх бажаючих.

– Ми швидко згуртувались, народилася така ідея: потрібно навчити мирне населення надавати домедичну допомогу. Це має вміти кожен. Оці перші хвилини для травмованих дуже важливі. Якщо є травма і ушкоджена велика артерія, то в нас не більше 2-3 хвилин. Тому просто шось робити, набирати «Швидку», але поки ви не зупинили кровотечу, це не дуже допоможе травмованому. Важливо у цей момент не розгубитися, а саме зробити те, що потрібно, – розповідає викладач Шосткинського фахового медичного коледжу Тетяна Маковоз.

Перше заняття з надання першої медичної допомоги пройшло вже 26 лютого. Групи для навчання на курсах набирають у кількості не більше 10 чоловік. Заняття складаються з кількох блоків: інформаційного (10-15 хв.), відпрацювання навичок зупинки кровотечі підручними засобами (вчать, як це правильно робити, як підходити, як убезпечити себе), серцево-легенева реанімація (надання людині стабільного положення до приїзду кваліфікованих медиків.

Лікар акушер-гінеколог Світлана Герман підкреслює, що у цей буремний час проводять і майстер-класи з надання пологової допомоги поза лікарняним закладом (у підвалах, бомбосховищах).

– Наша мета навчити усіх жінок, всіх оточуючих, які можуть бути в цей час поруч з вагітною жінкою, надати їй допомогу, по-простому – прийняти пологи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору