Увазі споживачів Сумщини: з Китаю в Україну завезено паперові соломинки з небезпечними для здоров’я відбілювачами

 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє про надходження  за системою RASFF інформаційного повідомлення стосовно виявлення оптичних відбілювачів в паперових соломинках, що експортувалися з Китаю (оптовий продавець: Metro AG, Germany) до України (отримувач: ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна», Харківське шосе 201-203, буд. літера «2 Б», м. Київ, 02121).

Довідково

 Оптичні відбілювачі застосовують у пральних порошках, для придання білизни тканинам та зниження температури прання до 400С, або застосовуються окремо, для тих же цілей (наприклад засіб «Білизна»). Але застосовувати такі відбілювачі у посуді небезпечно, оскільки відбілювачі, що містять хлор, при впливі на слизові оболонки і шкіру можуть викликати сильне подразнення. Оптичні відбілювачі завдають особливої шкоди навколишньому середовищу і зокрема водоймам, в які потрапляють стічні води. Також вони небезпечні для дітей – при контакті з дитячою шкірою викликають почервоніння, свербіж та дерматит, у дорослих можуть викликати алергічні реакції. Тому застосування таких відбілювачів у посуді, що контактує з харчовими продуктами може нести загрозу здоров’ю споживачів.

 Держпродспоживслужба повідомляє, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору