Увазі споживачів Сумщини: в Україну імпортовано лотки, що можуть бути небезпечні для здоров’я. При появі у продажу просять інформувати Держпродспоживслужбу

Безпека, Споживач 15:09, 4.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що до Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) про виявлення несанкціонованого використання бамбука в меламінових лотках, що експортувалися з Польщі (виробник: Idanna Aps, Denmark; постачальник: JYSK Sp. Z o.o., Poland), до України (роздрібний продавець: магазини JYSK).

 У чому проблема? Пластикові матеріали, призначені для контакту з харчовими продуктами (FCM), можна виготовляти лише з речовин, які були ретельно перевірені та дозволені відповідно до Регламенту (ЄС) 10/2011 про пластикові матеріали, що контактують з харчовими продуктами.

 Понад 900 речовин, таких як мономери, добавки та допоміжні засоби для виробництва полімерів, тепер дозволені та включені в той самий регламент, у список дозволених речовин Союзу (розділ II, розділ 1, стаття 5).

  Отже пластикові матеріали, що контактують з харчовими продуктами та містять бамбук та інші рослинні добавки, які не дозволені та не входять до списку Союзу розміщувати на ринку, є незаконним.

 Тим не менш, незважаючи на збільшення кількості попереджень і повідомлень RASFF з цього приводу, Європейська комісія та країни-члени ЄС помітили, що незаконні продажі продовжуються.

 Можливі ризики для здоров’я населення через перевищення специфічних лімітів міграції. Використання бамбука та інших несанкціонованих подрібнених рослинних матеріалів у пластикових FCM може становити ризик для здоров’я населення, оскільки це може призвести до прискореного руйнування деяких пластмас. Це може призвести до міграції речовин з пластику в їжу.

 Наприклад, оскільки використовуються «бамбукові» продукти, що містять пластикові FCM, пластик руйнується, а меламін і формальдегід можуть мігрувати в харчові продукти у небезпечних кількостях, які перевищують безпечні межі (так звані: специфічні межі міграції), встановлені в Регламенті (ЄС) 10/2011.

 Крім того, без відповідності та документації неможливо перевірити походження матеріалів. Наприклад, може виявитися неможливим зрозуміти, новий чи перероблений бамбук використовувався для виготовлення даного посуду.

  Неправдиві твердження. Випускаючись на ринок, ці продукти часто представляються як «натуральні», «екологічно чисті», «компостовані» або «переробні». Ці оманливі хибні твердження мають на меті змусити екологічно свідомих споживачів придбати те, що, на їхню думку, є екологічно чистим.

 Ця нібито екологічна альтернатива пластиковим матеріалам, однак, насправді цей товар виготовлено саме з пластику, де бамбук або інша рослинна добавка додається лише як наповнювач (щоб надати йому об’єм і форму). Ця практика робить пластик непридатним для вторинної переробки, а отже і ще менш екологічно чистим.

 Крім того, їх часто позначають як «органічні» продукти. Матеріали, що контактують з харчовими продуктами, на основі рослин і вироблені не для продажу як харчові продукти, не підпадають під дію Регламенту (ЄС) № 834/2007 і не можуть мати органічний логотип ЄС. При виготовленні з органічних сільськогосподарських інгредієнтів продукти, про які йде мова, можуть називатися органічними, якщо це не оманлива інформація. Оцінка аспекту, що вводить в оману, має здійснюватися в кожному конкретному випадку, і це в основному відповідальність оператора ринку.

Повідомляється, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору