Увазі споживачів Сумщини: у продаж знову надійшла небезпечна харчова добавка, забруднена нехарчовим барвником

 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує про надходження повідомлення системи (RASFF) про виявлення в Нідерландах несанкціонованої речовини Sudan Blue II, що використовувалася для виробництва морозива Roomijs Bloedsinaasappel. Забруднювач потрапив до морозива разом з натуральним барвником Е 160с (екстракт паприки). Барвник Sudan Blue II відноситься до нехарчових барвників. Шляхом додавання до екстракту паприки Sudan Blue II, ймовірно, виробник хотів надати більш яскравий колір продукту, або відновити його колір.

Під час розслідування було встановлено, що екстракт паприки з забруднювачем надійшов у різні країни світу, в тому числі і до Іспанії, звідки у вигляді харчової добавки потрапив і на територію України. Нехарчовий барвник Sudan Blue II, увійшов у склад харчової добавки. LUCTA S.A. (Іспанія) є виробником ароматизаторів, харчових добавок, кормових добавок, косметичних засобів. Забруднена речовина надійшла до ТОВ «Шафран Спайс», вул. Щекавицька, 30/39, кв. 88, м. Київ, 04071 та до ТОВ «Форест», вул. Мартиненка,75А, м. Слов`янськ, Донецька обл., 84100.

Довідово

Судан (Sudan Blue II) – група нейтральних жиророзчинних барвників. Використовуються при виробництві дизельного палива, в легкій промисловості – для фарбування тканин, а також під час проведення біохімічних досліджень для фарбування препаратів. Часто використовується для фальсифікації спецій і прянощів а також продуктів їх переробки, біологічно активних добавок до їжі, виготовлених з використанням спецій та прянощів, та інших харчових продуктів, до складу яких входять спеції та прянощі, з метою надання їм більш інтенсивного забарвлення.

Харчова добавка Е160с (екстракт паприки) має природнє походження, її отримують із паприки – червоного стручкового перцю (чилі).

Жиророзчинний барвник Е160с використовується для фарбування різної продукції: майонезів, маргарину, чіпсів, спредів, соусів на жировій основі.

Вододисперсну добавку Е160с застосовують для фарбування молочних десертів, сирів, соусів на водній основі, морозива.

Часто барвник Е160с можна знайти у складі апельсинового соку, сумішей спецій, цукерок, емульгованих м’ясопродуктів.

Повідомляється, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору