Увазі споживачів Сумщини: у напівфабрикатах, що експортувалися з Італії виявили небезпечний оксид етилену!

 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що надійшли інформаційні повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) про виявлення оксиду етилену (ЕТО) у напівфабрикатах для харчової промисловості, що експортувалися з Італії (виробник: Granulati Italia SPA, Italy; постачальник: Idealfoods SpA, Italy) до України.

З`ясовано, що під час проведення лабораторного дослідження виробником в Італії, напівфабрикатів для харчової промисловості виділено оксид етилену, в якості залишку пестицидів 0,1 мг/кг. Встановлено, що оксид етилену містило борошно ріжкового дерева (кероб), що використовується, як інгредієнт для виготовлення напівфабрикатів.

Довідково

Кероб – порошок зі смаком і ароматом шоколаду з кавовим відтінком, що отримується з перемелених сушених плодів ріжкового дерева. Ріжкове дерево, яке ще називають хлібним деревом – субтропічна вічнозелена рослина сімейства бобових. Після збору врожаю м’якоть стручків ріжкового дерева відокремлюють від насіння. З висушеної і змеленого м’якоті стручків ріжкового дерева та з очищеного насіння виходить кероб. Насіння стручків використовується в харчовій промисловості. З очищеного від шкірки насіння виготовляють харчову добавку Е-410 – стабілізатор і загусник, відому ще як камідь ріжкового дерева. На відміну від шоколаду в керобі відсутня щавлева кислота, яка перешкоджає засвоєнню організмом кальцію і цинку, необхідних для здорової шкіри.

Кероб за смаком і ароматом нагадує шоколад з кавовим відтінком. Для фанатів какао і шоколаду він, звичайно, не стане повноцінним замінником, але для тих, хто любить шоколад, але не може дозволити його собі через протипоказання і побічні ефекти, кероб цілком зможе стати замінником какао в усіх продуктах, де він застосовується, при цьому приносячи велику користь організму і нормалізуючи обмінні процеси. Кероб є дієтичним продуктом, замінником одночасно какао і цукру, і тому рекомендується хворим на цукровий діабет та людям з надмірною вагою. Кероб ще називають «здоровим шоколадом». Основне застосування керобу в кулінарії – це кондитерські вироби. З ним можна виготовляти випічку, цукерки, шоколад, пудинги, шоколадну глазур, пасти, морозиво, молочні коктейлі, напої (наприклад, какао на основі молока, замінивши сам какао на кероб), а також швидкорозчинні напої (розчинність керобу 65%), згущене молоко, шоколадне масло, сирки, каші швидкого приготування, лікери, чаї, сиропи.

Враховуючи, що в борошні ріжкового дерева виділено оксид етилену, робить вироби, до складу яких входить кероб (а саме досліджувану партію керобу), небезпечними для здоров’я людини. Оксид етилену – безбарвний газ з ефірним запахом, має бактерицидні та фунгіцидні властивості, ефективний проти більшості мікроорганізмів, включаючи віруси. Оксид етилену є сильним подразником, що сильно впливає на очі, шкіру та дихальні шляхи. Це спричинює головний біль, викликає блювоту та нудоту, пригнічення центральної нервової системи, що проявляється сонливістю, розумовою стомлюваністю. Оксид етилену є канцерогенним, а хронічний вплив пов’язаний із підвищеним ризиком лейкемії, раку шлунку, раку підшлункової залози, є мутагеном і може спричинити генетичні дефекти.

Держпродспоживслужба повідомляє, що відповідно чинного законодавства, оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за тел. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору