Корисні фінансові звички, які варто мати кожній людині

Фінанси 19:58, 24.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Корисні фінансові звички

Присутність у людини корисних фінансових звичок – перший крок до її благополуччя. Вони допомагають накопичувати гроші і збільшувати дохід. Формувати їх варто уже зараз, не чекаючи покращення економічного стану в країні. 

Фінансові звички, які варто розвивати

Корисні звички сучасної людини:

  1. Планування бюджету. Допоможе контролювати фінанси і не витрачати зайві кошти, Наприклад, любителі казино повинні визначити для себе чіткі ліміти для витрат і ніколи від них, користуватися всіма можливостями заробити, наприклад, взяти фріспіни за реєстрацію. Напередодні планування рекомендується виконати аудит (проаналізувати доходи й витрати). Над звичкою варто працювати кожен день, фіксуючи потоки коштів зручним способом. Планування допомагає в досягненні великих цілей (придбання авто, нерухомості та ін.).
  2. Здійснювати онлайн-платежі. Перехід на віртуальні покупки значно зекономить час та гроші. Наприклад, під час придбання квитків на потяг можна зекономити час на поїздці до вокзалу й очікування в черзі. 
  3. Періодично економити. Не варто жити одним днем. Краще перетворити накопичення грошей в гарну звичку. Запас коштів допоможе в скрутну хвилину, що дуже важливо у воєнний період. Спеціалісти стверджують, що фінансовий резерв повинен дорівнювати сумі тримісячних витрат. 
  4. Поставити конкретне фінансове завдання. Значно легше складати фінансовий план коли розумієш для чого він потрібний. Варто встановити мету і окреслити приблизний період її здійснення. Без дедлайну мета виявиться розмитою і не буде мотивувати до реальних дій. Почати варто із реалізації дрібних цілей, а потім перейти до більш масштабних планів.
  5. Аналізувати та оптимізувати витрати. Це єдина можливість побачити своє реальне фінансове становище і максимально оптимізувати витрати. Аналіз дозволить зрозуміти чи здійснюєте ви імпульсивні покупки або є в бюджеті прогалини. Відповідальне відношення дозволить по-новому поглянути на власні гроші.

Певний аналіз надходжень та витрат можна зробити за допомогою застосунку банку.

Пошук росту доходу

Власний дохід завжди можна збільшити. З цією метою варто детально проаналізувати власні навички та компетентність, які стосуються виконуваної роботи. Можливо, варто знайти інше місце з більшою заробітною платою чи виконувати додатковий підробіток. Обов’язково варто брати до уваги можливості для інвестування коштів.

Фінансова самоосвіта – те, чим варто займатися безперервно. Регулярно варто переглядати тематичні статті, проходити онлайн курси, не ігнорувати інші варіанти самонавчання. Підвищуйте рівень власної фінансової грамотності різними способами та методами. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору