«Укренерго» про ситуацію в енергосистемі

Енергетика 19:27, 21.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

На жаль, ситуація в енергосистемі ще не стабілізувалася повністю, енергетики просять вас про економію і ще певний час будуть змушені застосовувати обмеження. Про це інформує НЕК «Укренерго».

Енергетики поясняють, як зробити обмеження коротшими – на прикладі ситуації в енергосистемі 20 жовтня.

«Як ми неодноразово говорили, в енергосистемі є години максимального споживання – це з 7 до 11 ранку та з 17 до 23 вечора. Ми бачимо, що люди нас почули, але частково – вчора, 20 жовтня, більшість поекономили до 10 ранку, а потім  споживання різко почало рости. Тобто пік змістився, але не зник, і диспетчери були вимушені застосувати примусові відключення в центральному і північному регіонах. Тому ми просимо всіх ще раз – уважно поставитися до наших прохань», – йдеться у повідомленні.

В «Укренерго» просять не вмикати багато приладів одночасно: якби всі дослуховувалися поради «Одна лампа плюс один прилад одночасно» – відключення могли б бути коротшими. Або подекуди їх могло б і не бути.

«Якщо працює духовка – не вмикаємо в цей час чайник, фен чи праску. Якщо прасуємо чи пилососимо – не вмикаємо електроплиту чи духовку, – радять енергетики. – Увага – обмеження не розповсюджується на зарядні пристрої телефонів. Вони не споживають багато, а бути на звʼязку зараз справді важливо».

Вчора, щоб зменшити навантаження на мережі та збалансувтаи енергосистему, Диспетчерський центр «Укренерго» вимушено застосував по всій країні обмеження споживання промислових підприємств, а в окремих регіонах і побутових споживачів. Підприємства обмежували з самого ранку, а трохи пізніше – вже і домівки українців. Зняли всі обмеження лише пізно ввечері.

Найбільший пік споживання 20 жовтня був не ввечері, як зазвичай, а о 10-й годині ранку. При цьому кияни в цей момент вчора споживали стільки ж, як і ввечері попереднього дня, мешканці Київської та Чернігівського областей навіть більше – на 17% і 9% відповідно. Також пікове споживання відчутно збільшилося у Херсонській та Миколаївській областях.

Решта регіонів вранці 20 жовтня споживали менше, ніж ввечері попереднього дня, але все одно в Черкаській, Житомирській, Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій та Дніпропетровській областях також довелося вводити обмеження.

Водночас, ввечері українці зменшили споживання в середньому на 5,4% порівняно з попереднім днем. Найбільше  – в Чернігівській, Хмельницькій, Полтавській та Сумській областях.

«Надворі дедалі холоднішає. Ми розуміємо бажання зігрітися. Але зрозумійте і нас – відновлення пошкодженої обстрілами мережі та збалансування енергосистеми пройде швидше, якщо мережа не буде перевантажена», –  йдеться у повідомленні НЕК «Укренерго».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору