Українське дерево на Сумщині може стати Європейським деревом 2023 року! Мешканців Сумщини запрошують проголосувати за яблуню з міста Кролевець

Природа 12:22, 11.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Щороку в лютому Асоціація екологічного партнерства (EPA) організовує онлайн-голосування за Європейське дерево року. Конкурс проводять з 2011 року. Цьогоріч, окрім України, у конкурсі беруть участь Словаччина, Португалія, Польща, Італія, Іспанія та низка інших європейських країн. Голосувати може кожен! Нам важлива ваша підтримка, зазначає ГО “Екосфера”.

Як голосувати?

Для того, щоб віддати свій голос, вам достатньо:
– зайти на сайт https://www.treeoftheyear.org/uk/vote
– обрати 2 дерева, які вам найбільше сподобались;
– натиснути «Голосування», ввести свій e-mail та проголосувати.
Підтримайте українське дерево!
 У чому особливість яблуні-колонії з Кролевця? (Сумщина)
Яблуня у Кролевці зростає у вигляді куща і займає площу 0,1 га. Її вік сягає 220 років. За легендою вона була посаджена садівником місцевого князя на знак любові князя до своєї дружини.
 У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного вкорінення гілками. Віття нахиляється до землі і пускає коріння, коли один із стовбурів відмирає. Так яблуня продовжує собі життя.
 Набравшись сил, вже не гілки, а дерева піднімаються знову догори, рясно вкриваючись квітками навесні і червоно-білими, приємними на смак яблуками восени. Квітує вона щороку, але щоразу плодоносить тільки одна її половина, а друга частина відпочиває. Яблука на смак солодкі і терпкі.  Місцеві назви сорту «Лозівка», «Кручена», «Княжа».
Тамтешні жителі розповідають, що досі нікому не вдалося переприщепити яблуню на іншу прищепу. Також кажуть, що вона цілюща – до неї приходять доторкнутись важкохворі люди і вона зцілює.
 Яблуня-колонія пережила І та ІІ Світові війни у минулому столітті. Вона була свідком Голодомору у 1932-1933 роках в Україні, рятуючи селян від смерті. Також їй вдалося вціліти під час особливо жорстоких боїв, які велись на Сумщині весною цього року під час російської агресії і цьогоріч вона знову зацвіла та дала плоди.
 Голосування триває до 28-го лютого! ГО “Екосфера” запрошує ділитися з друзями та поширювати інформацію! https://www.treeoftheyear.org/uk/vote
Спільними зусиллями про унікальну яблуню-колонію з Сумщини може дізнатися весь світ!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору