У вигляді гуманітарної допомоги в Україну надійшла горіхова паста, що може бути небезпечною для здоров’я, – Держпродспоживслужба Сумщини

Здоров'я, Споживач 13:03, 9.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

До України надійшла шоколадно-горіхова паста «Spread Up Choco Duo Hazelnuts», у складі якої міститься незадекларований мигдаль, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Сумській області.

Продукт експортувалася у вигляді гуманітарної допомоги з Німеччини (постачальник: Natra Malle/All Crump, Belgium; імпортер: Buying International Group SPAR B.V. (BIGS), Netherlands). В Україні отримувачем був SPAR International B.V.

 Ні на упаковці, ні в декларації не зазначено наявності мигдалю. Згідно протоколу випробування (Test Report) № 22/38386/31124, виданого Німецькою лабораторією Intertek Food Services GmbH, в продукті було виявлено мигдаль в кількості 15 mg/kg.

Довідково

Мигдаль, як і більшість горіхів, входить в топ-8 харчових алергенів і навіть дуже незначна його кількість може спровокувати алергічну реакцію у сенсибілізованих людей. В результаті мигдаль може стати причиною такої форми алергії як алендрія ‒ реакція, викликана поцілунком. Часом такі стани настільки сильні, що потребують екстреного лікування.

На сьогодні в мигдалі виділено ряд алергенів, основні з яких є білками запасу, що завжди зустрічаються у насінні. І вони є близькими за структурою до двох класів основних алергенних білків запасу – 7S-глобулінів та 2S-альбумінів.

Не зазначення на маркуванні наявності Amygdalus communis L. може призвести до вживання цього продукту людьми з алергією на мигдаль та призвести до тяжких наслідків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору