У Верховній Раді повідомили про збільшення мінімальної зарплати двічі: до 8 918 гривень

Закон, Фінанси 12:28, 19.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Відповідний законопроєкт перебуває на опрацюванні у бюджетному комітеті парламенту

У Верховній Раді планують збільшити зарплату українцям два рази протягом року, тож після усіх відрахувань вона становитиме близько 9 тисяч гривень. Документ іще не затвердили.

Зараз мінімалка складає 6 700 гривень. Відповідно до ініціативи, збільшуватимуть зарплату у два етапи:

з 1 липня – до 8 107 гривень;
з 1 жовтня – до 8 918 гривень.
Зауважимо, що перший етап збільшення зарплат був запланований на 1 квітня, але до того часу законопроєкт розглянути не встигли. Тоді зарплата мала зрости до 7 370 гривень.

Основна причина збільшення мінімальної зарплати – невідповідність конституційним нормам, адже розмір зарплати менший за прожитковий мінімум, який зараз для працездатних осіб складає 7 539 грн.

У статті 9 Закону України «Про оплату праці» передбачено: «Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб», – зазначають автори законопроєкту.

Крім того, наголошують вони, прийняття цього законопроєкту сприятиме підвищенню рівня соціального захисту громадян України, які одержують низькі суми заробітної плати.

Зауважимо, що збільшення мінімальної зарплати та призведе до того, що менша кількість українців зможуть претендувати на субсидії. При цьому суми відрахувань з зарплати зростуть, а відповідно і надходження до бюджету, особливо у тих містах, де основне наповнення йде від ПДФО. Експерти економіки завжди застерігають, що у разі збільшення мінімальної зарплати, не минуче приходить й черговий виток інфляції.

Джерело: 24 канал

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору