У сирі та сосисках, що експортувалися з Італії, виявлено збудник спалаху небезпечного інфекційного захворювання

Безпека, Споживач 14:03, 3.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує стосовно спалаху харчового походження, що спричинений Listeria monocytogenes (ST155) та виявлений в сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel». Ці продукти експортувалися з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) до України.

 Зазначається, що вживання цих харчових продуктів, забруднених бактерією Listeria monocytogenes, спричинило спалах захворювання серед населення в різних країнах Європи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Довідково

Лістеріоз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії широко розповсюджені у природі. Особливістю лістерій є їх здатність розмножуватися у харчових продуктах навіть в холодильнику і морозильній камері.. Через стійкість до низьких температур лістеріоз ще називають «хворобою холодильника». Зараження людей часто пов’язане із споживанням овочів та продуктів тваринництва. Хворих на лістеріоз госпіталізують і призначають антибактеріальну терапію.

Симптоми. Лістеріоз перебігає у різних клінічних формах залежно від імунного статусу людини: від уражень центральної нервової системи, септичних проявів, абортів до безсимптомного бактеріоносійства. Клінічні прояви лістеріозу: менінгіт, менінгоенцефаліт, сепсис, гастроентерит, у більшості людей лістеріоз перебігає як звичайна харчова токсикоінфекція. Та є певні групи ризику. Лістеріоз важко перебігає у немовлят (висока летальність), вагітних жінок (призводить до викидів, а також до зараження немовлят від матері до дитини через плаценту), ВІЛ-інфікованих та онкохворих пацієнтів. У таких випадках інфікування виникає тяжка форма лістеріозу з ураженням центральної нервової системи і легень та високим ступенем летальності.

Профілактика. Основні профілактичні заходи лістеріозу направлені на проведення санітарно-просвітницької роботи серед населення. Щоб не захворіти важливо всі продукти харчування піддавати належній термічній обробці (варіння, смаження, запікання), яка на 100% знищує лістерії. При вживанні сирих овочів і фруктів ретельно їх промивайте, адже лістерії можуть бути на їх поверхні. При приготуванні їжі не треба розміщувати сирі і готові продукти поруч. Не можна різати варені овочі для салату на дошці, для сирої продукції. Сирі та готові продукти не можна зберігати на одній полиці в холодильнику. Не купуйте продукти на стихійних ринках, де ви не можете бути впевнені в їх якості та належних умовах зберігання, транспортування, приготування. Дотримуйтесь заходів особистої гігієни, мийте руки після відвідування вулиці, туалету та громадських місць. Мийте руки перед вживанням їжі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору