У сусідньому з Шосткинським районі зафіксували африканську чуму свиней

Безпека, Тварини 10:47, 30.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

 У одній з лісосмуг міста Конотоп минулого тижня  знайшли трупи свійських свиней. Дослідження патматеріалу підтвердило діагноз – африканська чума свиней. Про це повідомив начальник управління Держпродспоживслужби Сумської області Віктор Науменко.

 Трупи двох свиней знайшли в кінці лісосмуги по вул. Будівельників. За інформацією Віктора Науменка, нині проведена дезінфекція та здійснюються розслідувальні роботи, якому з господарств могли належати тварини.

В подібних випадках, коли господар підозрює, що худоба інфікована, краще одразу проінформувати службу. Своєчасні попереджувальні заходи зменшують поширення вірусу. Від цього, зокрема, залежить економіка країни“, – зазначив Віктор Науменко.

Довідково

 Африканська чума свиней (АЧС) – це одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини. На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині. Резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині).

Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенесення збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина яка контактувала з хворою твариною а потім зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

 Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС , в продуктах і субпродуктах від свиней, що не піддавались термічній обробці (наприклад: у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, у трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у гною – до 3 місяців).

Холод (заморожена свинина) всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

Виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору