У сусідній з Шосткинською громаді п’яний працівник сільгосппідприємства потрапив під колеса автомобіля теж п’яного водія і загинув

 Поділитися

Поділитися в

Інцидент стався у сільськогосподарському товаристві «Ранок», що у селі Божок Кролевецької громади.

Як повідомляє Управління Держпраці у Сумській області, посадовими особами Управління здійснений контроль з питань охорони праці на СТОВ «Ранок». Підставою для перевірки Держпраці став нещасний випадок зі смертельним наслідком. В день трагічних обставин працівник підприємства прийшов на роботу в стані алкогольного сп’яніння, потрапив під колеса автомобіля та загинув. Водій, який перебував за кермом, також знаходився в стані алкогольного сп’яніння та теж поплатився своїм майбутнім. За рішенням суду його визнано винним за скоєний злочин та позбавлено волі строком на чотири роки.

Причиною нещасного випадку стало те, що керівник підприємства, порушивши ЗУ «Про охорону праці», не забезпечив для своїх підлеглих безпечні умови праці, а саме не створив на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також не забезпечив додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Як наслідок – на підприємстві не функціонує служба охорони праці. Одна незначна, на перший погляд, помилка роботодавця призвела до смерті людини та кардинально змінила життя двох сімей.

Результати перевірки підтвердили недбалість керівництва до питань організації охорони праці на СТОВ «Ранок». Інспектори праці в ході перевірки виявили ряд суттєвих порушень, серед яких зокрема такі:

– суб`єктом господарювання виконуються роботи підвищеної небезпеки без отримання дозволу територіального органу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи у вибухопожежонебезпечних зонах;

– здійснюється експлуатація устаткування підвищеної небезпеки без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці, а саме обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) у потенційно вибухонебезпечному середовищі:

– на підприємстві не проводиться навчання та перевірка знань працівників;

– на підприємстві не організовано проведення медичного огляду працівників;

– на момент перевірки не надані відомості про проведення перевірки технічного стану транспортних засобів при випуску їх на лінію. Відсутній Журнал перевірки технічного стану транспортних засобів підприємства.

На підставі виявлених порушень Держпраці було внесено припис та направлено позов до суду, бо в результаті заходу контролю були виявлені порушення, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників.

Суд прийшов задовольнив позовні вимоги Управління Держпраці у Сумській області та виніс рішення застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ранок». За порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці підприємству заборонили виконувати роботи та експлуатувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки. Рішення суду набрало законної сили.

Управління Держпраці наголошує, відповідно до статті 13 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення вимог з охорони праці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору