У супермаркетах Сумщини може з’явитися небезпечна заморожена випічка з Румунії

Безпека, Споживач 15:37, 12.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформуєпро надходження інформаційного повідомлення системи (RASFF) від 6 жовтня поточного року  про заморожену випічку з використанням рідких дріжджів, що містять ксантанову камедь, яка перевищує максимально допустимий рівень для етилен оксиду. Виробник – SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii.  Випічка експортувалася з Румунії до України (отримувач: ТОВ «АТБ маркет»).

 Повідомляється, що, відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просять негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

 Довідково. Ксантанова камедь (Е 415) – це харчова добавка, яка використовується для поліпшення текстури. ЇЇ можна побачити у складі великої кількості продукції, що реалізується в магазинах. Найчастіше її можна виявити в таких продуктах, як заготовки з риби і м’яса, випічці і інших хлібобулочних виробах, соусах типу гірчиці, майонезі, кетчупі, аджиці, хроні, морозиві, йогуртах, кефірі та інших молочних продуктах, мармеладі, желе.

Фото ілюстративне

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору