У ставковій рибі на Сумщині виявили небезпечну бактерію, що викликає смертельне харчове отруєння

Споживач 16:00, 16.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Під час державного моніторингу риби Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області протягом поточного року було відібрано 164 зразки та направлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Згідно результатів лабораторних випробувань, при проведенні моніторингових досліджень на мікробіологічні показники, було виявлено бактерію Listeria monocytogenes у 4 зразках риби.

 Держпрожспоживслужба провела розслідування щодо з`ясування причин мікробіологічного забруднення, недопущення введення в обіг непридатної риби. За результатами вжитих заходів, було встановлено, що одним із можливих джерел зараження риби Listeria monocytogenes стало внесення органічних добрив, для розведення природної кормової бази в ставках.

 Завдяки вчасному реагуванню, як з боку працівників Держпродспоживслужби, так і операторів ринку, які включили процедури вилучення та/або відкликання, небезпечну продукцію не допустили в обіг.

 На даний час господарствами розроблені плани дій, небезпечна риба в обігу не перебуває, ставки спущені, залишки риби у ставках виловлені та утилізовані.

 Listeria monocytogenes широко визнана важливою причиною харчових отруєнь людини, особливо для людей з підвищеною імунною сприйнятливістю.

 Хоча кількість людей, інфікованих лістерією харчового походження, порівняно невелика, ця бактерія є однією з провідних причин смерті від харчових отруєнь. Симптоми можуть варіюватися від помірних до інтенсивних симптомів нудоти, блювоти, болю, лихоманки та, іноді, діареї, і зазвичай ці симптоми зникають самі. Інша, більш летальна форма виникає, коли інфекція поширюється через кровотік до нервової системи (включаючи мозок), що призводить до менінгіту з відповідними наслідками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору