У Шостці відновлять роботу зі встановлення ще одного стаціонарного поста для моніторингу якості повітря, – ОДА

 Поділитися

Поділитися в

 Як зазначила заступник голови Сумської ОВА Олена Бойко, війна вкрала у нас не лише рік мирного життя, а й завадила реалізації ряду важливих і прогресивних проектів на Сумщині.
 Зокрема, розроблена і затверджена Програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Сумська» на 2022-2026 роки містила комплекс заходів, спрямованих на запровадження нової системи моніторингу якості атмосферного повітря.
 Так, за кошти обласного спецфонду у співфінансуванні з місцевими бюджетами Програмою передбачалося, починаючи із 2022 року, створення у Конотопі, Охтирці та Лебедині 3 індикативних постів спостережень за станом атмосферного повітря, а також розроблення проєктно-кошторисно документації для встановлення ще 1 стаціонарного поста в Шостці.
– Через війну і неможливість фінансування даних видатків в умовах воєнного стану нам довелося відтермінувати дані проекти. Проте їх актуальність залишається, – зазначила Олена Бойко.
 Тож на засіданні комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря скорегували нові терміни реалізації проектів та опрацювали питання співфінансування із громадами.
 – Кошти на спецфондах громад, передбачені на природоохоронні заходи, є. Наразі маємо зворотній зв’язок і порозуміння із Конотопом та Шосткою, які виявили готовність до співфінансування. Звернулися до інших громад стосовно їх позиції. Тож сподіваємося, в цьому році розпочнемо зведення постів, тим самим зробимо ще один крок до збереження навколишнього середовища, – повідомила Олена Бойко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору