Дерматолог

У Шостці на міському базарі продавали хвору птицю. Жителі району зазнали тисячні збитки

Суспільство 15:16, 27.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

На початку травня до Шосткинського управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області почали звертатись жителі Шостки та Шосткинського району. Люди скаржилися, що придбана на міському ринку домашня птиця (каченята, курчата, гусенята) за кілька днів масово гинула.

Зі слів власників, через деякий час, після захворювання молодняка, у господарствах почала хворіти та гинути і доросла птиця. У птаства спостерігались сонливість, нервові розлади, діарея, блідість гребінця та сережок.

Щоб встановити причину масової загибелі птаства, трупи були направлені до лабораторії на експертизу.

Крім того, спеціалісти управління провели перевірку умов продажу птиці на ринку та встановили, що вона продавалась з порушеннями ветеринарно-санітарних правил. Зокрема, продавці не мали відповідних ветеринарних документів про стан птиці, наявність профілактичних щеплень, інформацію про епізоотичне благополуччя місцевості, з якої надійшла птиця.

Хоча покупці відповідні документи і не вимагали. За законом же, купуючи «добову» птицю, не можуть, а зобов’язані. Як результат – люди понесли значні збитки. А їх деякі господарства обраховують тисячами.

У ході досліджень, лабораторно було підтверджено діагноз захворювання – колібактеріоз.

«Це звичайна кишкова паличка, яка передається від однієї тварини до іншої. Вона досягла такої стадії, що змогла не тільки  вражати і викликати гибель у придбаного молодняку, але і починала хворіти доросла птиця. Чутки про вірусне захворювання, які ширяться районом, ми спростували», –  розповідає начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Шосткинського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Володимир Ревенко. 

Звернулися у Держпродспоживслужбу люди, коли придбане птаство вже загинуло. Лікували ж його на свій розсуд «перевіреними» антибіотиками. Уникнути гибель птахів можна було, негайно звернувшись до ветеринарів.

«Коли ми виділили чисту культуру, ми перевірили її на чутливість до антибіотиків. І з’ясували, що енерофлоксацин і препарати «Ендофлокс» практично не діють. А от найефективнішими виявилися іміпенем, триметапрін, цефазолін, цефтіофур, доксоцилін, норфлоксацин. А на них люди мало звертають увагу», –  розповідає Володимир Ревенко.

Щоб не втрапити повторно у таку ж халепу, фахівці Держпродсподивслужби радять жителям Шосткинського району, купуючи домашню птицю, просити у продавця ветеринарну довідку Форми №1.

«Вона зараз видається через єдину систему, на ній є квар-код, через який можна зчитати всю інформацію і підробити цю довідку практично неможливо», – наголошує Володимир Ревенко.

Зразок довідки

Також нагадують, що придбана птиця повинна пройти профілактичний карантин. Для цього її утримують окремо від загального птахопоголів’я протягом 30 днів. Дезінфекція та систематична чистка пташника допоможуть максимально вберегти птахівника від ряду проблем, що виникають через неякісні умови утримання курей. Повноцінно обробляти курник від мікроорганізмів та інфекцій необхідно раз на місяць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору