У Шостці на курсах цивільного захисту навчають, як діяти в умовах НС + Відео

Безпека 21:05, 15.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Курси цивільного захисту існують у Шостці з 1960 року, розповідає завідувач територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Микола Кравченко:

– Наше завдання – це навчання населення діям з попередження, недопущення надзвичайних ситуацій, діям при виникненні надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Навчання проводимо з представниками суб’єктів господарювання, з відповідальними особами, які призначені на кожному суб’єкті господарювання, відповідальними за цивільний захист, пожежну безпеку, проведення інструктажів з питань пожежної безпеки, техногенної безпеки та цивільного захисту. В подальшому ці особи знання, які отримали у нас на курсах, передають працівникам, колегам на своїх суб’єктах господарювання. Що стосується не працюючого населення, то за будь-якою інформацією з питань безпеки життєдіяльності в своєму будинку, районі, вулиці, вони можуть звернутися до житлово-експлуатаційних організацій. Наприклад, у Шостці при кожному ЖЕКу місцевою владою створені консультаційні пункти. І у кожному ЖЕКу призначена відповідальна особа, начальник консультаційного пункту, який отримує постійно свіжу інформацію, веде у кожному ЖЕКу інформаційний куточок з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності і надає консультацію на прохання будь-якого мешканця нашого міста, регіону.

Майстер виробничого навчання територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Олексій Мороз пояснює, що курсами також здійснюється спеціальна підготовка.

– Цей вид підготовки надає право особам, відповідальним за даний напрямок роботи на підприємствах, установах організаціях проводити інструктажі з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. Проведення інструктажів на підприємствах, установах, організаціях – обов’язкове. Після підготовки особам видається посвідчення встановленого зразка, яке дає право протягом трьох років проводити цей напрямок роботи.

Майстер виробничого навчання територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Олександр Коробейник розповідає, що на курсах проводять навчання, як із пожежної безпеки, спеціальної підготовки, так і функціональне навчання.

– Навчання проводимо і з керівниками чи посадовими особами установ, організацій, і з фізичними особами – підприємцями, які мають невеликі магазини чи інші підприємства, де теж може виникнути надзвичайна ситуація. Навчаємо, як правильно і злагоджено діяти.

Курси проходять на базі Шосткинської школи №12.

– Сучасний світ доволі складний. І безпека життя та здоров’я – в руках кожного. Ми відповідаємо за себе, за свої родини. Ніякої паніки! Тільки обґрунтовані рішення призведуть до позитивного результату! – каже Микола Кравченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору