Сервис Центр

У Шостці активно іде процес вакцинації від COVID-19 + Відео

Здоров'я 11:41, 18.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Шостці пункти вакцинації від коронавірусної інфекції організовані в амбулаторіях №3 та №4, а також мобільні бригади для вакцинації організованих колективів, мало мобільного населення працюють в амбулаторіях №№1, 2.

– Процес вакцинації йде достатньо активно. Аби забезпечити доступність населення до вакцинації ще більше, у вихідні дні організовано центр масової вакцинації. У суботу та неділю він працює на базі амбулаторії №4 (колишня жіноча консультація) з 9:00 до 12:00. При собі потрібно мати паспорт та дані про декларацію, з яким лікарем вона укладена, – розповідає директор Шосткинського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Жук.

Третій тиждень поспіль у суботу та неділю в Шостці працює цей центр.

Ми працюємо, щоб щепити усіх бажаючих, – каже лікар-терапевт Олеся Луценко-Христій.

Ті, хто приходить щепитися зазначають:

– Я вважаю, що будь-яка здорово мисляча людина на даний момент повинна зробити це щеплення, бо це наше здоров’я, і ми повинні про нього турбуватися. Тому я вирішив зробити щеплення, крім того, я військовослужбовець, вважаю, що воно архіважливо.

– Боюсь захворіти корона вірусом, у мене уже вік такий, цукровий діабет, вирішила прийти щепитися.

Кожен, хто приходить щепитися, заповнює документ про згоду на щеплення. Усіх оглядають, чи людина здорова., вимірюють тиск, температуру, збирають анамнез. Протипоказано щепитися дітям до 18 років, а також вагітним, не рекомендовано вакцинуватися під час лактації, годування дитини, при наявності серйозних захворювань. І на момент огляду, якщо у людини є прояви ОРЗ (підвищення температури, кашель, нежить), при онкопатології у момент загострення, під час хіміотерапії, паліативної терапії, теж  не рекомендовано. При гострих інфекційних захворюваннях, як то туберкульоз, у момент загострення вакцинуватися не можна.

– Ми проводимо огляд, людина щепилася, після щеплення півгодини сидить у кабінеті , контролюємо, чи не буде, не дай Бог, якої-небудь гострої реакції. Досі серйозних алергічних реакцій протягом трьох місяців вакцинації у нас «Коронаваком» не було, – стверджує лікар-терапевт.

Після вакцинації не можна мочити місце ін’єкції,  навантажувати руку, в яку робили щеплення.

– З побічних дій ін’єкції – на місці щеплення може бути гіперемія, біль, у декого відзначали свербіж. Але це поодинокі випадки. На другий день після вакцинації може бути незначне підвищення температури. Ми рекомендуємо будь-яке жарознижуюче: «Парацетамол», «Асетилсаліцилова кислота», «Нурофен» те, що є удома в аптечці у кожного. Рекомендуємо для профілактики алергії після першої дози випити будь-який антигістамінний препарат. Друга доза – через 28 днів після першої дози, згідно рекомендаціям ВООЗ. Усіх людей викликають. Після другої дози пацієнт отримує сертифікат про щеплення, видає його – його сімейний лікар, – розповідає Олеся Луценко-Христій.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору