У Шосткинському центрі ПМСД деяких медиків перевели на неповну ставку. На заклад чекає перевірка

Медицина, Фінанси 18:41, 14.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року за ініціативи Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО запроваджено підвищення заробітної плати для лікарів і для середнього медичного персоналу. Для лікарів тепер зарплата становить 20 тис. грн, для середнього медичного персоналу – 13500 тис. грн Заробітна плата повинна бути не менша відповідно встановлених норм.

Під час апаратної наради в Сумській ОДА заступник голови адміністрації Олена БОЙКО повідомила, що станом на сьогодні заробітна плата усіма закладами охорони здоров’я нарахована і виплачена. Разом з тим є інформація, що в окремих закладах відбулося переведення окремих працівників на понижену ставку. Зокрема, така ситуація спостерігається в Охтирській ЦРЛ, Шосткинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги, повідомляють у Сумській ОДА.

«Основним джерелом виплати підвищеної заробітної плати лікарям та медичного персоналу є договори з Національною службою здоров’я України, які на сьогодні укладають заклади, – зазначила Олена Бойко. – Станом на сьогодні усі договори з НСЗУ укладені. В середньому по області обсяг фінансування в медичних закладах зріс на 10-12%».

Голова облдержадміністрації ще раз наголосив, що ситуацій, коли працівників закладів охорони здоров’я змушують писати «добровільні» заяви на звільнення чи переведення на неповну ставку, на Сумщині не має бути.

«З Офісом Президента України сконтактували всеукраїнські громадські організації, які об’єднують медичних працівників, і ми налагодили свою паралельну взаємодію та збір інформації щодо таких випадків. І вже була озвучена інформація щодо переведення на понижену ставку лікарів не лише вищезазначених громад, а й медичних закладів Бурині, Путивля та інших міст. Ми цю ситуацію моніторимо і я прошу голів громад проконтролювати, щоб таких випадків в області не було», – підкреслив Дмитро Живицький.

За словами голови облдержадміністрації, очільник МОЗ наголосив, що найближчим часом усі медичні працівники одержать підвищену зарплату за січень. За словами Віктора Ляшка, проходитимуть перевірки лікувальні заклади, керівники яких перевели персонал на неповну ставку.

Також Міністр зазначив, що НСЗУ переказала на рахунки закладів охорони здоров’я понад 7,3 млрд грн за послуги, надані в січні цього року, і зробила авансові платежі за лютий на суму 6,2 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору