У Шосткинському районі рибпатруль встановив штучні нерестові гнізда

Природа 12:17, 26.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

У суботу, 24 квітня, працівниками Сумського рибоохоронного патруля встановлено близько 100 штучних нерестових гнізд на р. Віть у Шосткинському районі та на р. Псел в м. Суми. За допомогою таких акцій підвищують ефективність відтворення водних біоресурсів.

Управління державного агентства рибного господарства у Сумській області пояснює, що штучні нерестовища встановлювалися переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. В них відкладають ікру такі види риб, як короп, судак, карась, плотва, лящ – всі види риб, що нерестяться на рослинності. Цей захід проводився відповідно до розробленого Інститутом рибного господарства науково-біологічного обґрунтування.

«Встановлення хвойних штучних нерестових гнізд сприяє природному відновленню видової іхтіофауни нашого регіону та популяції цінних видів риб», – повідомив керівник Сумського рибоохоронного патруля Олександр НЕПОЧАТОВ.

Сумський рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм природоохоронного законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (096) 838-25-70 та (0542) 77-90-13.

Довідкова інформація:

Під впливом антропогенних, техногенних та природних факторів велика частина акваторії водойм зазнала негативних змін. Багато природних нерестовищ через зміни рівня води засихають або заростають рослинністю. Відкладена ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію видів риби. Тому застосування штучних нерестовищ – один із традиційних шляхів покращення умов природного відтворення водних біоресурсів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору