У Шосткинському районі голові села, який виманював гроші на котел для сільради та костюми для ансамблю, призначили виправні роботи

 Поділитися

Поділитися в

Середино-Будський районний суд Сумської області засудив колишнього голову села Пигарівка за шахрайство. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 28 травня.

У жовтні 2018-го до сільського голови подзвонив чоловік, який запропонував вирубати чагарники.

З приводу цих закинутих ділянок уже давно неодноразово надходили звернення селян про необхідність розчистки від сушняка та порослі. Відтак сільрада ще мала заплатити чоловікові, який згодився зайнятись вирубкою. Адже напередодні члени виконавчого комітету на засіданні прийняли рішення про надання йому дозволу на розчистку покинутих присадибних земельних ділянок від сушняка та порослі.

Достовірно знаючи про вже прийняте позитивне рішення та розуміючи, що дане питання не належить до його компетенції і йому залишається лише оформити укладення договору підряду на проведення вищезазначених робіт, голова села вирішив скористатись даною ситуацією та створити видимість особистого вирішення питання з метою заволодіння коштами.

Так, голова села попросив у підприємця 20 тисяч гривень на придбання опалювального котла для сільради і костюмів для художнього ансамблю. Він сказав, що ця сума буде рахуватись як оплата за договором рубки дерев і ці гроші він має віддати.

Однак підприємець розгадав план сільського голови і звернувся до правоохоронців. У подальшому він передав гроші, з яких тільки одна купюра в 500 гривень була справжня, а решта імітаційні.

Зрештою, голові села інкримінували заволодіння шляхом обману тільки 500 грн, а щодо решти 19 500 грн, то йшлося про закінчений замах.

У суді чоловік каявся, визнав – не повинен був так робити і просив суворо його не карати. Пояснив, що як керівник хотів зробити щось для сільської ради, знав, що є проблеми з котлом опалення та костюмами для художнього ансамблю, зрозумів, що цих коштів вистачить. Жодних рішень чи дій після отримання грошей він як службова особа не вчиняв, всі рішення були прийняті заздалегідь.

Суд призанчив покарання – 200 годин громадських робіт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору