У продажу на Сумщині може з’явитись промислово забруднена пальмова олія з Гани, канцерогенна й небезпечна для репродуктивної системи

 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує про виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) у пальмовій олії, що експортувалась з Республіки Гана до України.

 Під час лабораторного дослідження у пальмовій олії Bigi mama Zomi pure Palm oil виявили перевищення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) 6238 ± 1060 мкг/кг, максимально дозволений рівень якого становить 2500 мкг/кг.

Довідково

Відповідно повідомлення RASFF від 28 грудня 2022 року № 2022.7602 3-MCPD відноситься до категорії небезпеки – промислове забруднення, оскільки 3-MCPD – це група забруднюючих речовин, які утворюються під час обробки харчових олій. У підвищених рівнях ця речовина може мати негативний вплив на репродуктивну систему людини, а також може бути канцерогеном. З цієї причини зазначений продукт являється небезпечним харчовим продуктом, тому його не можна вживати. Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» небезпечний харчовий продукт – харчовий продукт, що є шкідливим для здоров’я та/або непридатним для споживання.

Держпродспоживслужба просить у разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області за т. (0542)77 90 43.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору