У поточному році вже два мешканці Шосткинської громади захворіли на туляремію. Як уберегтися від небезпечної інфекції?

Здоров'я 20:30, 1.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Територія Сумської області відноситься до однієї із неблагополучних ензоотичних територій в Україні з туляремії.
У поточному році в Шосткинській громаді зареєстровано два випадки захворювання людей на туляремію. Про це інформує Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб і надає місцевим мешканцям наступні рекомендації.

Довідково

Туляремія – це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, яка характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки; утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

Інкубаційний період триває від 1 до 30 днів (частіше 3–7 днів). Захворювання починається гостро: температура тіла швидко підвищується до 38–40 °С, виникає озноб.
Ознаки туляремії: збільшення лімфовузлів (пахових або шийних); сильний головний біль;
загальна слабкість; запаморочення, порушення свідомості; біль у м’язах; нудота; блювання;
почервоніння обличчя та очей; висип, який на 8–12-й день хвороби лущиться та може призвести до пігментації шкіри.
Лікування здійснюють виключно в умовах стаціонару. У жодному разі не займайтеся самолікуванням!
Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет.
Збудник туляремії – туляремійна паличка.
Основне джерело інфекції для людини – гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці. Переносниками збудника туляремії є кліщі, блохи, клопи і кровососи двокрилі (комарі, ґедзі).
Частіше заражаються дорослі, нерідко це пов’язано з професією або хобі (рибалки, мисливці, працівники сільського господарства, лісники).
Заразитися туляремією можна, використовуючи для пиття та умивання воду із струмків, боліт, відкритих водойм після потрапляння до них хворих на туляремію гризунів.
Елементарний шлях простежується при вживанні продуктів, забруднених виділеннями хворих тварин, інфікованого м’яса без належної термічної обробки, при обробленні тушок зайців, кроликів, ондатр.
У воєнний час спостерігалося зараження туляремією в окопах через масове заселення окопів хворими на туляремію мишами і пацюками.
Частіше реєструють трансмісивний, елементарний і водяний шляхи зараження.
Описані інші шляхи зараження людини туляремією: аспіраційний (через дихальні шляхи), контактний (через шкіру і слизові оболонки ока, рота, особливо мигдаликів) через незначні подряпини, ранки, а при масивній дозі і через неушкоджену шкіру.
Від механізму зараження залежать локалізація первинних уражень (місцеве вогнище, а також запалення регіонарних лімфатичних вузлів) і клінічна картина захворювання.
Передача туляремії від людини до людини малоймовірна.
Збудник туляремії характеризується високою стійкістю до впливу навколишнього середовища, особливо за низької температури та високої вологості.
У зерні, соломі при температурі нижче 0С бактерії залишаються життєздатними до 6 міс., а при температурі 20-300С – до 20 днів. У замороженому м’ясі збудник може зберігатися до 3-х місяців, тривалий час зберігається в охолодженому молоці, вершках.
 Одним з найефективніших способів профілактики туляремії є вакцинація населення, яке проживає в несприятливих щодо цього захворювання районах. На сьогоднішній день цілеспрямована вакцинація на території України не проводиться з причини відсутності вакцини.
Тому іншим напрямком профілактики туляремії є знищення переносника і резервуару збудника – гризунів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору