У нашій громаді можна отримати психологічну підтримку + Відео

 Поділитися

Поділитися в

У кожному закладі освіти є психологи. Є й психологічна служба, яка розрахована на дітей.

«Вони всі на місці і працюють. Ніхто не виїхав. Зараз вразливі – діти та люди поважного віку, тому підтримуйте один одного», – зауважує  керуюча справами виконкому Олена Кравченко.

У дитячій лікарні психологи також надають свої послуги безкоштовно. Тут за попереднім записом працює 2 фахівця. Один з них Ярослав Корх.

«Я ще працюю з благодійною організацією «Люди назустріч Сумщини». Чому за записом – бо під час роботи психолог не повинен відволікатися. Але дітям до 7 років, як показує практика, краще працювати з батьками. Бо у цьому віці дитина є віддзеркаленням внутрішнього стану батьків», – розповідає дитячий психолог Ярослав Корх.

Він має досвід роботи з переселенцями зі Сходу України. З кожною дитиною працював по року-півтора. Радить звертати увагу на сон дитини, якщо вона спить добре, то хвилюватися не варто.

«Якщо дитина спить не спокійно, є безсоння, проявляється енурез, варто звернутися за порадою до спеціаліста. Не варто одразу вести дитину. Достатньо, якщо батько чи мама просто проконсультується і скорегує свою поведінку з дитиною», – радить психолог.

А от підліткам треба кудись спрямовувати свою енергію. Ярослав радить  ставити їм конкретні завдання, давати зокрема фізичну роботу, однак це повинно бути ненав’язливо. Підліток повинен зрозуміти свою важливість.

Те, що всі дорослі налякані – це природньо. Але і дорослі, і діти повинні чітко розуміти свої функції у період екстреної ситуації.

«Треба продумати до дрібниць. Наприклад, ось у нас є рюкзак. Є місце, куди ми підемо. Дитині також треба обов’язок. У перші 30 хвилин стрес проявляється по різному. Будьте готові не до бомбардувань, готуйтеся до того, що ви будете нервувати. Якщо дитина бачитиме, що батьки чітко виконують свої функції, навіть якщо вони налякані, дитина почуватиметься впевненою», – говорить Ярослав Корх.

Багато батьків звертаються з порадами щодо медикаментозного заспокоєння. Але дітям радить давати не більше ніж валер’янку, або ж чаї з м’ятою та мелісою. У жодному випадку не  треба давати дітям спиртові настоянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору